zik.ua

"Поки не підтверджено": Денісова прокоментувала інформацію про нібито смерть Олега Сенцова

Разом із тим, жодного документального спростування смерті Сенцова російські чиновники омбудсмену не надали

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що російська сторона спростовує повідомлення в соціальних мережах про нібито смерть незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова. Про це Денісова повідомила УНІАН.

Читайте також: "Нісенітниця": адвокат прокоментував інформацію про нібито смерть Олега Сенцова

Вона сказала, що повідомлення про нібито смерть Сенцова з'явилися сьогодні о 2-й годині ночі. "Я зранку почала перевіряти цю інформацію. Я зателефонувала Федотову. Це керівник радників при президенті РФ. Він перевірив цю інформацію в колонії, де утримують нашого Олега, і, за інформацію Федотова, Сенцов живий. Потім ми ще телефонували до офісу уповноваженого з прав людини РФ, щоб вони також перевірили цю інформацію. Вони зателефонували уповноваженому з прав людини по Ямало-Ненецькому округу, щоб він з'ясував цю ситуацію. Він не підтвердив цієї інформації. Сказав, що телефонував у колонію, і там йому сказали, що Сенцов, як і раніше, голодує, і перебуває в задовільному стані", – розповіла Денісова.Разом із тим, вона додала, що жодних документальних підтверджень спростування смерті Сенцова російські чиновники їй не надали: "Сказали, що достатньо їхнього телефонного дзвінка".

Денісова також зазначила, що безпосередньо в адвоката Сенцова перевірити це повідомлення наразі неможливо, оскільки він перебуває у відпустці і зв'язатися з ним не можна.

Нагадаємо, режисер Олег Сенцов 61-ий день голодує на підтримку українських політв'язнів. Почав він своє безстрокове голодування 14 травня. Сестра українця, якій 5 липня вдалося поспілкуватися з братом, повідомила, що він дуже схуд і постарів. Крім того, зазначила, що йому ставлять крапельниці, однак примусово не годують. Адвокат Сенцова, зі свого боку, повідомив, що режисер перебуває в окремій палаті медчастини російської колонії в Лабитнангі. У нього загострилися проблеми з серцем та нирками. Крім того, йому важко пересуватися.

Довідка. Сенцова затримали працівники ФСБ РФ у Криму навесні 2014 року. Його етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення. 

Попередній матеріал
За результатами кваліфікаційного оцінювання 10% суддів не підтвердили відповідності займаній посаді
Наступний матеріал
#Кендзьор: незалежність починалася з "Декларації" – відео

Сенцова годують якоюсь невідомою сумішшю – омбудсмен

Адвокат розповів про стан здоров’я Сенцова на 47-ий день голодування

Денісова: Не існує жодного документа, який би підтверджував, що Сенцов – громадянин РФ

"Росія продовжує політичні ігрища": посольство України направило ноту МЗС РФ щодо негайного допуску Денісової до Сенцова

"Москалькова ходить і робить селфі": Денісову знову не пускають у колонію до Сенцова – з'явилося відео

Денісова знову їде у колонію до Олега Сенцова