http://press-centr.com/

За результатами кваліфікаційного оцінювання 10% суддів не підтвердили відповідності займаній посаді

  Підтвердили відповідність займаній посаді 974 судді

  Станом  на 11 липня 2018 року за підсумками дев’яти місяців проведення кваліфікаційного оцінювання суддів України визначено результати 1180 суддів місцевих і апеляційних судів. Про таке йдеться на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

  Успішно пройшли оцінювання та підтвердили відповідність займаній посаді 974 судді, або 82%. 

  Інші 206 суддів, або 18%, підлягають звільненню або вже звільнені, зокрема:

  – 93 судді, або 8%, звільнено за власним бажанням під час процедури оцінювання;

  – 113 суддів, або 10%, не підтвердили відповідності займаній посаді: 78 суддів не склали іспитів, 35 —  не пройшли співбесід із членами Комісії. 

  Суддів, для яких розпочато оцінювання, але немає остаточних результатів з причин оголошення перерви або зупинення кваліфікаційного оцінювання – 252. Так, стосовно 185 суддів кваліфікаційне оцінювання зупинено, зокрема, через наявні висновки ГРД, що не відповідають вимогам до їхнього оформлення. 

   «Найближчими тижнями Комісія почне важливу процедуру для роботи судової системи – переведення без конкурсу суддів, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, в новостворені суди першої та другої інстанцій. Зважаючи на кадрову нестачу суддів та надмірне навантаження в судах через звільнення та закінчення повноважень у суддів-п’ятирічок, ця процедура покращить роботу місцевих судів та доступ громадян до правосуддя. Будемо намагатись провести цю процедуру щонайшвидше», — зазначив голова ВККСУ Сергій Козьяков. 

  Нагадаємо, що кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у межах судової реформи для всіх суддів України. Для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 20 жовтня 2017 року і триває вже дев'ять місяців. Із числа суддів, які пройшли оцінювання, 242 судді – «п’ятирічки», в яких закінчилися повноваження, вже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади. Це дасть змогу відновити або розвантажити роботу судів. Наразі судді з першої групи перебувають на останньому етапі кваліфікаційного оцінювання – співбесіди та аналізу досьє. Друга група суддів склала іспити та на сьогодні проходить тестування морально-психологічних якостей. Третя група, рішення стосовно якої ухвалено 7 червня 2018 року, – це 2188 суддів, які розпочали складати іспити 2 липня 2018 року.

  Попередній матеріал
  Міністр Насалик почубився з нардепом Шаховим – розбороняти довелося поліції
  Наступний матеріал
  "Поки не підтверджено": Денісова прокоментувала інформацію про нібито смерть Олега Сенцова
  Loading...

  Екс-голову Апеляційного суду Криму підозрюють у держзраді

  Справа Савченко: ланцюжок відводів суддів поповнився новою ланкою

  "Дуже вражає": в Раді Європи оцінили роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

  Спійману на брехні "суддю Майдану" Марфіну призначили на посаду безстроково

  "Відмовляє в клопотаннях": адвокат "тітушковода" Крисіна просить відводу судді

  "Рандеву": за що Фагот хоче подякувати Путіну – відео