Суддя Богдан Санін
Суддя Богдан Санін 5 канал

ВККС визнала профнепридатним одіозного суддю часів Майдану

Саме Богдан Санін своїм рішенням заборонив проводити будь-які мирні акції протесту на Майдані Незалежності та Хрещатику у період від 1 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року

Одного з найскандальніших суддів часів Революції Гідності – Богдана Саніна – визнали профнепридатним. Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала Вищій раді правосуддя звільнити Саніна з посади, передає "5 канал". 

Під час співбесіди найбільше запитань у колегії суддів викликала так звана заборона Майдану. Адже саме Богдан Санін своїм рішенням заборонив проводити будь-які мирні акції протесту на Майдані Незалежності та Хрещатику у період від 1 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року.

Формально, ця ухвала стала підставою для силових розгонів Майдану попри те, що касаційна інстанція визнала таке рішення незаконним. Сам суддя і донині вважає, що дотримувався букви закону, адже столична влада, на його думку, надала суду достатньо доказів про загрози, яких можна було очікувати від мітингувальників.

Цікавив ВККС і майновий стан Саніна. Суддя розповів, що власного житла немає, автівку йому подарував батько, а сім'я мешкає на базі відпочинку в Кончі-Заспі, яку орендує його теща.

Для Саніна висновок про профнепридатність виявися несподіванкою, а от у Громадській раді доброчесності, яка нещодавно вийшла з процесу оцінювання суддів, тепер заявляють: звільнити Саніна треба було ще чотири роки тому.

"Мною були надані повний комплект документів, пояснень, у тому числі – з первинною документацією, відповідними поясненнями, в тому числі – щодо майна членів родини, як і мого майна. Тому що саме не переконало, які саме обставини не вважали вони за потрібне узяти до уваги – мені невідомо", – каже суддя-спікер Окружного апеляційного суду Богдан Санін.

"Суддя Санін став такою собі сакральною жертвою, умовним обличчям усіх суддів Майдану, яких отак показово звільнять, і потім скажуть – ну що ж ви хочете, ми от звільнили Саніна, а інші не такі одіозні, як Санін. Про них менше знають, відповідно, вони залишаться суддями", – наголошує член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Убивство бізнесмена в Херсоні: правоохоронці розглядають кілька версій
Наступний матеріал
"Земля затряслася": мешканці Попасної про ворожий "прихід" зі 152-мм артилерії
Loading...