Попасна, знешкодження мін
Попасна, знешкодження мін
5 канал

"Земля затряслася": мешканці Попасної про ворожий "прихід" зі 152-мм артилерії

Залишки мін та снарядів просто на присадибних ділянках – мешканці Попасної натрапили на такі знахідки після чергового обстрілу

За характером розривів військові вирахували, що бойовики використовували ствольну артилерію 122-го калібру. Вже під час знешкодження рятувальники вирахували і більші калібри, які застосовують найманці, передає кореспондент "5 каналу". 

Олександр із жахом згадує ніч проти суботи. Обстріл Попасної розпочався о 14:00. Близько години бойовики цілили по околицях міста.

"Вночі почув, як земля затряслася, аж скло мало не порозбивалося. Щось поруч упало. Прокинувся. Більше поряд нічого не падало. Вже вдалині були розриви. Вранці вийшли – ніби ніде нічого не видно було", – розповідає мешканець Попасної Олександр Омельченко.

Уже зранку родина Омельченків помітила невелику вирву в городі. Одразу звернулися до військових.

Попасна, знешкодження мін

"Місцевий мешканець звернувся до підрозділу цивільно-військового співробітництва. Ми скоригували роботу групи розмінування і тепер проводимо роботи з вилучення цього снаряда, а потім його знищимо", – зазначив військовий Валерій Басалига.

Нерозірваний снаряд 152-го калібру заліг на глибині понад три метри. Сапери обережно його розкопали. Далі повезуть за місто для знешкодження.

"Пощастило місцевому мешканцю, пощастило його будівлі, бо якби снаряд розірвався, то наслідки були б дуже тяжкі", – каже боєць Валерій Басалига.

"Це артснаряд 152-ого калібру. Небезпечний тим, що укомплектований вибухівкою, і це може спричинити дуже велику трагедію. Якби цей снаряд біля будинку вибухнув, то цього будинку не було б", – зазначає начальник відділення піротехнічних робіт ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій в Луганській області Вадим Федькин.

Наслідки порушення Мінських угод фіксують і представники спостережної місії ОБСЄ. Детальніше про ситуацію у Попасній – дивіться в сюжеті:

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
ВККС визнала профнепридатним одіозного суддю часів Майдану
Наступний матеріал
Воїни-інтернаціоналісти перекривали рух центром Києва: чого вимагали