Мар'їнка, цивільні
Мар'їнка, цивільні 5 канал

"Вийшов по воду": до Дніпра доправили потерпілого від обстрілу 15-річного хлопця

Пораненого під час обстрілу Мар'їнки 15-річного хлопця українські військові доправили на лікування у Дніпро. Гуманітарна складова стане однією з головних у межах операції Об'єднаних сил, яка невдовзі має замінити АТО на Донбасі

Аби врятувати ноги, 15-річному мешканцю Мар'їнки Сергію Бикову потрібна складна операція. Хлопець торік потрапив під обстріл бойовиків. Уламки снаряда застрягли в обох ногах. 

"Пішли до сусідки за водою – тоді стріляли. Я сказав мамі, що я піду, а вона залишиться. Пішов і потрапив під обстріл", – розповідає потерпілий Сергій Биков.

Сергій повільно ходить і швидко втомлюється. Місцеві медики йому допомогти не можуть. Мар'їнська лікарня зазнала значних пошкоджень під час обстрілів, тож армійці взяли хлопця під свій патронат. Бійці організували лікування у провідних фахівців Дніпра та взяли на себе клопоти доправити туди пацієнта.

Це вже не перший випадок, коли військові допомагають цивільним виїхати з прифронтової зони на лікування. При цьому самі ж організовують медичну допомогу.

"Восьми людям зроблено ендопротезування – це жителі Мар'їнського району, які ще в довоєнний час хворіли, але не могли дозволити собі протезувати, адже це дорога операція. Прооперували хворих щодо урологічної патології. Ми направляли в Дніпро і хворих з онкологією. Вони не відмовляли. Зокрема, проліковано п'ять дітей. Троє з них – із вродженою патологією", – розповідає головний лікар Мар'їнської центральної районної лікарні Микола Слюсаренко.

Мар'їнка, будинки
Мар'їнка, будинки5 канал

Гуманітарна складова операції Об'єднаних сил на Донбасі буде не менш значущою, ніж військова – пояснює командувач Сергій Наєв. Генерал пообіцяв особисто опікуватися лікуванням пораненого тезки з Мар’їнки.

"Це проекти під егідою Об’єднаних сил. Один з них – це проект "Допомога йде". Він триває вже більше року. Він полягає в тому, що в Запорізькій і в Дніпропетровській областях рішенням відповідних очільників цих областей надається кваліфікована медична допомога мешканцям прифронтових міст Донецької, Луганської області. Там, де нема змоги надати її на місці", – пояснює командувач Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ Сергій Наєв.

Більше про операцію Об'єднаних сил, яка вже за тиждень має замінити АТО, командувач пообіцяв розповісти на початку травня.

Микита Луцький, Сергій Запорізький, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці

Попередній матеріал
ЗСУ отримали лише 60-70% необхідного фінансування – військовий експерт
Наступний матеріал
Навряд чи Сарґсян сам вирішив піти у відставку – журналіст
Loading...