"Страшне, що робилося": мешканці Підлісного про "мирний" 152-й калібр терористів

Кілька років мешканці Підлісного, що на Луганщині, могли розраховувати на спокійний побут. Селище розташоване за 20 кілометрів від лінії зіткнення. Але в неділю терористи обстріляли населений пункт гаубицями забороненого 152-го калібру

У неділю бойовики знову обстріляли Підлісне. Вдруге за тиждень цілили по житлових масивах селища артилерією калібру 152-мм. 

"Ми в хаті сиділи. Була відчутна вібрація хати! Страшне, що робилося. Словом не передати. Страшно!" – розповідає місцева мешканка Антоніна.

"Снаряди поцілили по населеному пункту – біля газової розподільчої станції. Все це для них – мета. Мета цих провокаційних обстрілів – спричинити паніку серед місцевого населення", – каже військовий Ігор.

Геннадій саме заступав на зміну на газорозподільній станції, коли на подвір'ї розірвався один зі снарядів.  

"Я йшов на зміну – на 7:00. Хвилин п'ять чи десять на восьму було. На наше щастя, снаряд фугасний, певно, був. Тому що вибухнув – і лиш землю зірвав", – розповідає працівник станції Геннадій.

Михайлову хату снаряди обійшли стороною, проте влучили в сусіднє обійстя.

"Спершу сидів у хаті.Стрільби почув, вибіг. Чую – з того боку, з "Первомайки", два постріли. Потім наді мною пролетіло, і там вибухи. Разів вісім, певно. Як вибухнуло, я аж присів. Виявляється, у будинок влучили", – пригадує мешканець Підлісного Михайло.

Місцеві мешканці обурені. Населений пункт розташований у глибокому тилу української армії. Обстрілів тут не було з літа 2014-го, коли Збройні сили звільнили сусідній Лисичанськ. Нині люди змушені знову облаштовувати підвали для укриття.

"Безсоромні – найлегше, що можу сказати. А так, то на "П", "Г" і на "Д". Безсоромні і все! Хто тут в нас живе? Одні старенькі та дітлахи. А жити не дають!" – обурена пані Лариса.

"Розстрілюють, розбивають. Тут ніхто нікому зла не чинить, а люди гинуть! І бійці щодня гинуть", – каже Михайло.

Військові пояснюють: бойовики ведуть вогонь, прикриваючись цивільними. Розуміють, що українські армійці вогонь у відповідь не відкриватимуть.

"Ведуть вогонь із житлових кварталів Первомайська, чим провокують українську артилерію, щоб ми відкривали вогонь у відповідь. Але ми вогню у відповідь не відкриваємо, щоб не постраждали невинні мирні жителі на тій стороні", – каже боєць Ігор.

Детальніше про ситуацію – дивіться в репортажі:

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Пройшлися "Гради": Новолуганське після обстрілів агресора – ФОТО

Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Новолуганське
/
/
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/

Попередній матеріал
Після анексії Криму окупанти закрили сім україномовних шкіл та 500 класів з українською мовою навчання – експерт
Наступний матеріал
Смаколики, светри, телевізор: що показала "інспекція" пунктами обігріву в Києві