Засідання ВККС

ВККС рекомендувала призначити безстроково 95 суддів

Розгляд рішення щодо трьох суддів, чия діяльність і доходи викликали сумніви, відклали

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) рекомендувала призначити безстроково 95 суддів, які стали служителями Феміди за часів Януковича.

Однак комісія відклала розгляд рішення щодо двох суддів, які виносили неправомірні вироки учасникам Майдану, та екс-дружини радника Януковича Андрія Портнова – Інни Белоконної до 11 травня.

Громадськість дивує, що пройшли перевірку Наталія Марфіна та Анзор Саадулаєв, які в часи Революції Гідності ухвалювали незаконні рішення щодо автомайданівців. А суддя Інна Белоконна, яка володіє трьома елітними квартирами в столиці та будинком під Києвом, живе аж занадто розкішно.

"Правила, які встановила Кваліфікаційна комісія, дозволяють легко проходити це оцінювання суддям Майдану, суддям, які приймали свавільні рішення, суддям, які вказували неправду в своїх деклараціях, у яких є сумнівні статки, які порушили права людини. Все це не зупиняє цей процес", – пояснив адвокат Роман Маселко.

У ВККС зазначають, що вивчають отриману інформацію стосовно сумнівної діяльності та доходів суддів.

"Ми цю інформацію (про суддів – 5.UA) вивчаємо і в разі, якщо вона ґрунтовна, дає нам підстави для якихось рішень відповідних, ми її беремо до уваги", – наголосив заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка.

Нагадаємо, що 25 березня Громадська рада доброчесності самоусунулася від оцінювання суддів. Своєю чергою, ВККС відкинула закиди Громадської ради доброчесності в непрозорості відбору кандидатів на посади суддів та заявила, що планує надалі співпрацювати з ГРД. При цьому, вихід Громадської ради доброчесності з процедури оцінювання не вплине на проведення оцінювання суддів.

Кваліфікаційне оцінювання 5700 суддів країни на відповідність займаній посаді розпочалося в листопаді 2017-го і передбачає складення суддями дворівневих іспитів, психологічне тестування, співбесіди у ВККСУ та аналіз досьє судді, до якого входять матеріали близько десяти уповноважених органів.

Попередній матеріал
"Кримінальні провадження не можуть бути інструментом піару": САП обурена заявою Ситника відносно справи Охендовського
Наступний матеріал
Adidas зняв з продажу та прибрав зі свого сайту одяг із символікою СРСР

"Політична еліта не впливає на суди" – заступник глави ВККС

За клопотанням САП відсторонили двох суддів – підозрюють у хабарництві

Лише 8 суддів було звільнено за люстраційним законом – адвокат

Хабарництво у Подільському суді Києва: судді і його спільнику оголосили підозри

Автокефалія для помісної Української Церкви: Кравчук, Кучма і Ющенко підтримали звернення Порошенка

СБУ прийшла з обшуками до "головного комуніста" Симоненка – фото