"Кримінальні провадження не можуть бути інструментом піару": САП обурена заявою Ситника відносно справи Охендовського

  Наразі досудове розслідування у справі Охендовського вдруге зупинено прокурором до отримання відповідей на міжнародно-правові доручення

  У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі обурені заявою директора НАБУ Артема Ситника щодо наполягання на оголошенні остаточної підозри та направленні до суду обвинувального акту стосовно голови ЦВК Михайла Охендовського. Відповідний коментар розміщено на сторінці САП у Facebook.

  "САП обурена коментарем директора НАБУ в ЗМІ щодо "наполягання" на остаточній підозрі та на скеруванні до суду обвинувального акту у так званій справі Охендовського. Така заява керівника піднаглядного органу досудового розслідування, зроблена в непроцесуальний спосіб, вводить в оману громадськість, має на меті політизацію кримінального процесу та може розцінюватися як спроба чинити публічний тиск на прокурорів у провадженні з метою ухвалення сумнівного з погляду закону рішення", – зазначено в повідомленні.

  У САП нагадали Ситнику, що "кримінальні провадження не можуть бути інструментом піару, способом набору політичних чи будь-яких дивідендів та погроз неугодним".

  "Вкотре вказуємо керівнику НАБУ що, згідно з законом (ст. 290 КПК України), єдиною особою, уповноваженою визначати, чи готова справа до передачі до суду, є прокурор у цій справі. Саме для дотримання принципу верховенства права та забезпечення прав та свобод громадян Конституція та закон визначили таку роль прокурора в кримінальному процесі, і САП слдідуватиме закону, а не політичній кон’юнктурі", – наголосили у відомстві.

  Зазначається, що для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, але й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця. Тож необхідно встановити, які саме конкретні дії підозрюваний, перебуваючи в закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі, зазначили в САП.

  В антикорупційній прокуратурі поінформували, що отримані під час слідства в цій справі офіційні документи українських дипломатів, містять із цього приводу "суттєві суперечності".

  "За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона", – додали в САП.

  Уточнюється, що наразі досудове розслідування у справі Охендовського вдруге зупинено прокурором до отримання відповідей на міжнародно-правові доручення. Наголошується, що наразі з усіх міжнародно-правових доручень, які були відправлені до ряду країн, ще не отримано відповіді на запити до США та Великої Британії.

  "САП закликає осіб, які не мають жодного процесуального статусу у вказаному кримінальному провадженні, а конкретно директора НАБУ, утриматися від безвідповідальних та голослівних оцінок слідства та вкотре нагадує, що погодження підозри в кримінальних провадженнях та скерування обвинувального акту до суду – визначені законом виключні повноваження прокурора", – наголосили у відомстві.

  Як повідомляв 5.UA, голову ЦВК Михайла Охендовського підозрюють в отриманні хабара в особливо великих розмірах. За даними НАБУ, загалом підозрюваний отримав із "чорної каси" Партії регіонів більше $160 тис. доларів. Зі свого боку голова ЦВК запевняє, що доведе свою невинуватість і не тікатиме з України. 

  Попередній матеріал
  ЄЦБ попередив про загрозу для світової економіки – інфографіка
  Наступний матеріал
  ВККС рекомендувала призначити безстроково 95 суддів

  Хабар у майже $50 тис.: працівнику СБУ та посереднику повідомили про підозру

  Три роки діяльності НАБУ: брифінг Артема Ситника – відео

  За клопотанням САП відсторонили двох суддів – підозрюють у хабарництві

  Хабарництво у Подільському суді Києва: судді і його спільнику оголосили підозри

  "Завітали в гості": до київського райсуду прийшли з обшуком

  Хабарництво в СБУ: детективи НАБУ оприлюднили викривальні відео