Долари
Долари
відкриті джерела

Ситник: НАБУ у продовження зірваної спецоперації в ДМС затримало працівника СБУ на хабарі у $47 тис.

За словами керівника НАБУ, ці гроші він вимагав від громадян, які на підставі фейкових документів отримали документи, що дають право проживати на території України

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що детективи НАБУ у продовження зірваної операції щодо корупції в міграційній службі наприкінці минулого року, 24 квітня затримали працівника СБУ на хабарі у $47 тис. Про це він повідомив на брифінгу в середу в Києві.

"Вчора, 24 квітня, був затриманий працівник СБУ, він працює в головному управлінні Києва та Київської області. Ця справа є продовженням тієї операції, яка була зірвана працівниками департаменту "К" СБУ у грудні 2017 року", – заявив Ситник.

Він додав: "Якщо хтось думав, що другий підрозділ детективів, де працюють офіцери під прикриттям, був розгромлений – це не так, він продовжує працювати і вчорашнє затримання – це продовження цієї операції".

За словами Директора НАБУ, працівник Служби безпеки України отримав $47,5 тис. Ці гроші він вимагав від громадян, які на підставі фейкових документів отримали документи, що дають право проживання на території України.

"Цей співробітник СБУ, діючи в рамках доручення в рамках кримінального провадження, яке розслідується за фактом незаконної видачі документів, які дають право на проживання на території України, замість того щоб виявляти осіб, які несуть потенційну терористичну та іншу загрозу, замість того щоб притягнути до можливої відповідальності працівників міграційної служби, особа брала по 3 тис. доларів з кожного, хто на підставі фейкових документів проживає на території України", – зауважив Ситник.

Він додав, що спочатку працівнику Служби безпеки було передано $11,5 тис., вчора було передано другий транш – $36 тис., і цю особу було затримано.

Нагадаємо, 29 листопада 2017 року Державна міграційна служба повідомила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Вона сама подзвонила до СБУ і заявила, що їй пропонують гроші. У НАБУ наполягали – то була спецоперація з викриття корупційної схеми і заявили про її зрив. А Пімахова тоді пішла у відпустку.

21 березня 2018 року Кабінет міністрів України звільнив скандальну чиновницю Діну Пімахову з посади першого заступника голови Державної міграційної служби.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Максима Праути – відео
Наступний матеріал
"Містере Труханов, ви корупціонер?": охоронці чільника Одеси побили журналіста ВВС після запитання – відео

Ситник: Оцінювати роботу НАБУ неможливо, поки не будуть винесені вироки по порушених справах

Три роки діяльності НАБУ: брифінг Артема Ситника – відео

"Кульок грошей": на Волині СБУ викрила держвиконавця на хабарі у 200 тис. грн

Правоохоронці затримали заступника прокурора Вінницької області – фото

Холодницький та Ситник у Раді: офіційно та неофіційно про звіт антикорупціонерів

"Рук бракує": Ситник розповів про корупцію в оборонному секторі