"Політична еліта не впливає на суди" – заступник глави ВККС

Кадровий дефіцит у судовій системі планується поповнити за рахунок правників

За словами заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслава Щотки, одним із відчутних вже зараз результатів судової реформи є значне зменшення впливу політиків та олігархів на судову систему України. Про таке він сказав в інтерв'ю "Главкому"

Він також сказав, що бар'єром, який став між судами та впливовими людьми, є інституційні та законодавчі зміни, впроваджені в ході реформи судової системи.

"У Президента зараз немає прямих важелів активно впливати на судовий корпус, його функція церемоніальна – він не може не підписати указ про призначення судді, якщо той пройшов через ВККС та Вищу раду правосуддя. Парламент взагалі поза процесом – туди жоден суддя вже не ходить на призначення", – сказав Станіслав Щотка.

Він також сказав, що станом на сьогодні з судової системи України пішли у відставку 2,5 тисяч так званих "старих" суддів – більша частина з них не захотіла брати участі у новому кваліфікаційному оцінюванні, яке серед іншого передбачає перевірку майнового стану суддів та оцінку їхньої доброчесності.

"Судді взяли і звільнились, через що у нас утворилась дірка. Станом на 16 квітня у нас штатна чисельність – 8802 судді, а вакантних посад – майже 2,5 тисячі. Ще майже тисяча – це судді-п'ятирічки, у яких закінчилися повноваження. Вони є, але за законом працювати не можуть, бо стати до роботи можуть тільки після кваліфікаційного оцінювання і нашої рекомендації. Я ще в 2009 році говорив, що в першу чергу, треба знищити стару, пов'язану зв'язками модель, коли судді вже зрослися, ну, наприклад, з олігархами. У нас було "донецьке правосуддя", вимальовувалось "дніпропетровське», "львівське", "закарпатське правосуддя". У кожного олігарха з'являлась армія суддів. Це ж жах. Завдання полягало в тому, щоб відійти від цієї моделі максимально далеко і подібні речі унеможливити", – наголосив Щотка.

Також він розповів, що кадровий дефіцит у судовій системі планується поповнити за рахунок правників, які раніше не працювали суддями, але відповідають вимогам до професії. Частина з них зараз проходить річне інтенсивне навчання в Національній школі суддів. Після навчання їм треба буде пройти кваліфікаційний іспит та конкурс вже на конкретні посади.

Як повідомляв 5.UA, ВККС відреагувала на закиди Громадської ради доброчесності. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Безладдя й барикади: що залишилось від Святошинського суду після "захисників Коханівського" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Ми повернулися в епоху змагання наддержав": США відновлять Другий флот через російську агресію
Наступний матеріал
Україна сподівається на тісне співробітництво ЄС та США щодо запровадження миротворців на Донбас – Порошенко

За останні 4 роки в судовій системі з'явилося тільки 50 нових суддів – Шевченко

За клопотанням САП відсторонили двох суддів – підозрюють у хабарництві

Лише 8 суддів було звільнено за люстраційним законом – адвокат

Хабарництво у Подільському суді Києва: судді і його спільнику оголосили підозри

Матвій Ганапольський вважає, що майбутнє України залежить від вступу до Європи та НАТО – відео

"Не завадить прийняти правильне рішення" – Вселенський патріарх Варфоломій розповів про тиск від противників ідеї єдиної помісної Церкви