XV з'їзд суддів, день другий

XV з'їзд суддів України, день другий: обрання кандидатів до ВРП

До вечора має відбутися вже голосування – з 34 претендентів обиратимуть чотирьох

Чотирьох служителів Феміди до Вищої ради правосуддя мають затвердити на черговому з'їзді суддів України. Їх обиратимуть з 34 претендентів. Більше розповів кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Тільки-но мало закінчитися представлення всіх претендентів на чотири вакантні місця до ВРП. Тривав процес від 10-ї години, коли майже 300 делегатів з'їзду почали свою роботу.

Відбувалася процедура в такий спосіб: оголошували ім'я кандидата, його регіон, чи є певні запитання до нього. Після цього кожному судді-претенденту надавали регламентований час на виступ. До вечора має відбутися вже голосування. Варто зазначити, що до майже половини претендентів у громадських активістів є певні претензії.

"Будь-яка особа, судді чи колективи, в яких вони працюють, – вони мають право висловити думку щодо певного кандидата. Чи є він гідним такої посади, чи буде він належним чином захищати… Тобто таке право є. І ви бачили сьогодні на з'їзді, що в основному виступають на підтримку кандидатів", – зазначила суддя Луцького міжрайонного суду Волинської області Інна Плахтій.

Один з кандидатів, якого активісти руху "Чесно" назвали "темною конячкою", напередодні посів одне з вакантних місць у Вищий кваліфікаційній комісії суддів. А перед тим визначили і новий склад Ради суддів – проголосували за 29 осіб, ще двоє мають бути обрані сьогодні.

Попередній матеріал
У миротворчій місії ООН на Донбасі можуть взяти участь військові з Індії та Бразилії
Наступний матеріал
Торги за 4G в Україні: виступ Петра Порошенка – відео

"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з уповноваженим ВР із прав людини Валерією Лутковською

Церемонія складення присяги новопризначеними суддями КСУ – відео

Президент призначив двох суддів Конституційного суду України

"Пішли по-англійськи": суд у справі вбивства Бузини закінчився несподівано

Обрання голови Конституційного Суду: адвокат розповіла про Шевчука

Офіційна заява МВС: Нацгвардія та поліція продовжуватимуть охороняти суди