Україна сподівається на тісне співробітництво ЄС та США щодо запровадження миротворців на Донбас – Порошенко

У питанні встановлення миру в Україні та відновлення її територіальної цілісності "справді потрібен прорив"

Україна сподівається на тісне співробітництво Євросоюзу та США у питанні запровадження миротворчої місії ООН у окупованій частині Донецької та Луганської областей. Про це Президент Петро Порошенко заявив у інтерв'ю німецькому виданню "Фокус", відповідаючи на питання чого він очікує від зустрічі з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель та Президентом Франції Еммануелем Макроном, яка відбудеться 10 травня у Аахені. Про це інформує прес-служба Президента.

"Канцлер відіграла надважливу роль у боротьбі за нашу незалежність і підтримувала нас у важкі часи. Обидва лідери щойно відвідали Сполучені Штати, і я сподіваюся на тісну співпрацю США з ЄС у питанні створення миротворчої місії ООН, а також кращу координацію у питанні санкцій", - сказав Глава держави.

Він додав: "Вони (санкції – Ред.) – важливий важіль, який змусить Росію сісти за стіл переговорів і перейти до виконання Мінських домовленостей", – наголосив Петро Порошенко.

Він висловив тверде переконання, що у питанні встановлення миру в Україні та відновлення її територіальної цілісності "справді потрібен прорив".

Порошенко сказав: "Цю мету допомогла б виконати миротворча місія, яка б утворила необхідне безпекове середовище, аби сприяти проведенню вільних і чесних виборів на сході України. І, будь ласка, Росія, ми нічого неправильного від вас не вимагаємо, але поверніться до цивілізованого діалогу і відведіть свої війська"

На запитання видання чи очікуються нові пропозиції від президента Росії після його переобрання на посаду задля врегулювання ситуації на Донбасі, Глава Української держави сказав: "Це – дивна точка зору. Якщо Путін постійно обіцяє речі, яких не виконує, навіщо чекати на нову пропозицію?". Петро Порошенко також зазначив, що Україна більше не довіряє Росії.

Президент наголосив, що в першу чергу прагне миру в Україні та її розвитку: "Я – Президент миру. Я мрію про мир. Ми чудово можемо розвивати свою країну, якби не війна. Ми втратили 25% власного промислового потенціалу на Донбасі. 6% нашого ВВП витрачаємо на військово-оборонну сферу. З боку Росії на нас поширено повне ембарго. Частка РФ в українському експорті скоротилась з 33 до 9%, тепер вона складається лише з транзиту газу і продукції енергетичного комплексу".

Дивіться також фотогалерею за темою:

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Політична еліта не впливає на суди" – заступник глави ВККС
Наступний матеріал
Все ж таки затримали: в Азербайджані затримали підозрюваного у побитті нардепа Мустафи Найєма

Туреччина підтримала розгортання миротворців ООН на Донбасі

Надання Javelin означає більш активне залучення США до врегулювання ситуації на Донбасі – Хандогій  

Javelin, санкції та "фіговий листок" Росії: детально про перемовини Президента та Весса Мітчелла

"Хочу кордон ЄС пересунути і привести Європу до Львова" – Порошенко розповів про новий можливий залізничний проект в Україні

СБУ викрила канал постачання нелегальної зброї в Україну з ЄС і США – подробиці

Україна має офіційно припинити участь у статутних органах СНД – Порошенко