krymr.com

ЗМІ опублікували перші за два роки відеокадри Сенцова в російській колонії

Це відео, зняте на 18-й день голодування українського режисера

У мережі з'явилися перші за два роки кадри, на яких можна побачити Олега Сенцова в ув'язненні. Відео опублікувало "Крим.Реаліі".

"Унікальні кадри - вперше за два роки можна побачити Олега Сенцова в ув'язненні. Ось такий він мав вигляд приблизно місяць тому, у вісімнадцятий день голодування", – коментує видання.

На записі видно, як Сенцової в кінці травня дзвонить Ксенія Собчак і її мати – член Ради федерації Людмила Нарусова.

За інформацією видання, це відео силовики потім віддали російським ЗМІ. А ті опублікували в інтернеті. Також на записі містяться кадри, де Сенцов на етапі в Челябінську в лютому 2016 року розмовляє з місцевою правозахисницею. Тим разючіший контраст між режисером тоді, у 2016, і тепер, коли він голодує у російській тюрмі.

"Крим.Реалії" взяли коментар у лікаря анестезіологі університетської клініки "Хадасса" Володимира Бродського, який сказав, що якщо Сенцов і виживе, то буде інвалідом. А ще сказав, що якщо Сенцова звільнять, то йому не можна буде одразу виїхати з півночі, бо транспортування потягом чи літаком він може не пережити.

Нагадаємо, режисер Олег Сенцов 61-ий день голодує на підтримку українських політв'язнів. Почав він своє безстрокове голодування 14 травня. Сестра українця, якій 5 липня вдалося поспілкуватися з братом, повідомила, що він дуже схуд і постарів. Крім того, вона зазначила, що йому ставлять крапельниці, однак примусово не годують. Адвокат Сенцова, зі свого боку, повідомив, що режисер перебуває в окремій палаті медчастини російської колонії в Лабитнангі. У нього загострилися проблеми з серцем та нирками. Крім того, йому важко пересуватися.

Довідка. Сенцова затримали працівники ФСБ РФ у Криму навесні 2014 року. Його етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення. 

Донині всі заклики та зусилля дипломатів залишаються безрезультатними. На дев'ятому тижні голодування життя Олега Сенцова знаходиться під великою загрозою. 

Попередній матеріал
Ліцензія пілота не потрібна: у США презентували електромобіль, який літає – відео
Наступний матеріал
Гройсман розповів, чи ловитимуть автомобілі "на єврономерах"

"Звертаємося всім світом": відбудеться глобальна акція до дня народження Сенцова

"Я не кріпак, мене не можна передати разом із землею": топ-15 цитат Олега Сенцова

"Майже півгодини говорили лише про собак": Сестра Сенцова розповіла невідомі подробиці зустрічі з українським режисером

Сенцов написав нового листа: "Моє здоров'я – кожен бачить те, що хоче бачити"

Через мовчання Європи голодування охоплюватиме дедалі більше людей – Чийгоз

"За час голодування втратив 15 кг": сестра вперше зустрілася з Сенцовим у російській колонії