Facebook / Crimean Human Rights Group

"Ми чекаємо його вдома": мама Сенцова у День народження сина попросила в Путіна про помилування

Жінка написала, що знає сина "як мирного громадянина і людину, захоплену своєю професією – кінорежисурою"

13 липня Сенцову виповнюється 42 роки. Мати режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років колонії за звинуваченням у тероризмі, попросила президента Росії Володимира Путіна помилувати її сина. Клопотання Людмили Сенцової опублікувала радіостанція "Ехо Москви".

"Я звертаюся до вас з проханням про помилування мого сина Олега Геннадійовича Сенцова, 1976 р. н., засудженого російським судом до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терористичного співтовариства", – пише мати ув'язненого.

Вона додала, що знає сина "як мирного громадянина і людину, захоплену своєю професією – кінорежисурою".

"Не буду вас переконувати в невинуватості Олега, хоча сама в це вірю. Просто скажу, що він нікого не вбивав. Він уже відсидів чотири роки у в'язниці. Його чекають діти, молодший син страждає аутизмом. Їм погано без нього. Вони ніколи не будуть щасливі без батька", – написала Сенцова.

Мама режимерв закликала Путіна "проявити милосердя і помилувати Олега Сенцова, не губити його життя і життя його близьких". "Ми чекаємо його вдома", – підсумувала мати засудженого.

Нагадаємо, режисер Олег Сенцов 61-ий день голодує на підтримку українських політв'язнів. Почав він своє безстрокове голодування 14 травня. Сестра українця, якій 5 липня вдалося поспілкуватися з братом, повідомила, що він дуже схуд і постарів. Крім того, вона зазначила, що йому ставлять крапельниці, однак примусово не годують. Адвокат Сенцова, зі свого боку, повідомив, що режисер перебуває в окремій палаті медчастини російської колонії в Лабитнангі. У нього загострилися проблеми з серцем та нирками. Крім того, йому важко пересуватися.

Довідка. Сенцова затримали працівники ФСБ РФ у Криму навесні 2014 року. Його етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення. 

Донині всі заклики та зусилля дипломатів залишаються безрезультатними. На дев'ятому тижні голодування життя Олега Сенцова знаходиться під великою загрозою. 

Попередній матеріал
У Дніпрі стався вибух на підприємстві: життя двох потерпілих не вдалося врятувати
Наступний матеріал
Не їдуть навіть "швидкі": через аварійну дорогу на Черкащині жителі селища опинилися в ізоляції

Москалькова не проситиме Путіна помилувати Сенцова

Генсек Ради Європи офіційно проситиме Путіна звільнити Сенцова

"Звертаємося всім світом": відбудеться глобальна акція до дня народження Сенцова

"Я не кріпак, мене не можна передати разом із землею": топ-15 цитат Олега Сенцова

"Майже півгодини говорили лише про собак": Сестра Сенцова розповіла невідомі подробиці зустрічі з українським режисером

"Вчинити гуманно": європейські кіноакадеміки вимагають у Путіна звільнити Сенцова