пенсійне посвідчення
пенсійне посвідчення Слово і Діло

Пенсійний вік в Україні не підвищуватимуть найближчі 10 років – Рева

У Мінсоцполітики кажуть, що проведення пенсійної реформи дозволяє в найближчу декаду не думати про підвищення пенсійного віку в Україні

Пенсійний вік для українців не підвищуватимуть у найближчі 10 років. Про таке повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба Мінсоцполітики

"Проведена пенсійна реформа дала змогу відтермінувати необхідність підвищення пенсійного віку, принаймні, ще на 10 років", – повідомив Рева.

Також міністр соціальної політики зауважив, що з плином 10 років Україні доведеться знову повертатися до цього питання. Принаймні, про таке свідчать прогнози демографів.

Водночас, Рева нагадав, що на підвищенні пенсійного віку для українців наполягав Міжнародний валютний фонд. А от український уряд запропонував диференційовану систему виходу на пенсію, залежно від страхового стажу.

"Якщо я працюю 35 років, я повинен мати можливість у 60 років піти на пенсію, а мій колега 15 років працює. Чому ми повинні з ним разом йти у 60 років? Я більше працював, а значить моя робоча сила більше зносилася, тому я повинен піти раніше, бо мій вік немічності раніше настає. А він не працював так інтенсивно – значить піде пізніше", – пояснює схему міністр соцполітики.

За словами голови відомства, переконати МВФ у правильності такого підходу було нескладно, адже спілкування відбувалося мовою цифр та розрахунків.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Кабмін планує нейтралізувати дисбаланси у пенсійній системі. Зокрема, Мінсоцполітики ініціює збільшення ролі стажу роботи порівняно із зарплатою при нарахуванні пенсії для пенсіонерів з великим стажем роботи. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

Попередній матеріал
Привіт із минулого: на одному з пляжів Тайваню знайшли фотоапарат і за два дні відшукали в Японії його власницю
Наступний матеріал
У Львівській міській дитячій лікарні відкрили відновлену ургентну операційну