Пенсія
Пенсія strana.in.ua

Пенсії по-новому: три основні зміни після старту реформи

В ефірі програми "Час:Online" на сайті 5.UA заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла про те, чого вдалося досягнути після першого етапу реформування пенсійної системи

За словами заступника голови правління Пенсійного фонду України Ірини Ковпашко, поки рано оцювати всі зміни, які були внесені законом, за який проголосували 3 жовтня. Утім, аби пояснити, які зміни відбулися з 1 жовтня, варто зосередитися на кількох головних питаннях.

Так, за словами Ірини Ковпашко, протягом першого етапу реформування пенсійної системи, з 1 жовтня пенсію усім обчислили за єдиною формулою з використанням єдиного показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при призначенні пенсії у 2017 році.

"Перше та основне. Пенсію з 1 жовтня всім обчислили за єдиною формулою з використанням єдиного показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при призначенні пенсії у 2017 році. Тобто таким чином ми мали можливість підвищити пенсії тим людям, які маючи тривалий стаж, маючи високі зарплати, але пенсії їм призначені давно, тобто так звані старі пенсії, це ті люди, які вийшли ще при Радянському Союзі на пенсійні виплати, виходили у 90-х роках, так от ці люди, які мають тривалий стаж, отримували пенсії в кілька разів нижчі, ніж ті люди, яким призначали пенсії останнім часом. Це перший напрямок реформи дав можливість підвищити пенсію саме тим, хто йшов на пенсію давно, має тривалий стаж і має відповідну заробітну плату", – розповіла Ірина Ковпашко та додала, що перерахунок пенсій здійснювали згідно підвищеного прожиткового мінімуму, який мав би зрости з 1 грудня.

"Другий етап того, що було зроблено з 1 жовтня. Ми кожного року проводили перерахунки у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму. Законом про державний бюджет на кожен рік визначалися дати, з яких зростає прожитковий мінімум, так от у цьому році законом про державний бюджет передбачено, що прожитковий мінімум мав би у нас зрости з 1 грудня 2017 року, так от цей закон дав можливість з 1 жовтня при проведенні перерахунків пенсій застосувати той прожитковий мінімум, який визначався з грудня. Крім того, цей прожитковий мінімум збільшений із 1373 грн до до 1452 грн – тобто це теж плюс до розміру пенсій, що базуються на прожитковому мінімумі", – додала заступник голови правління Пенсійного фонду України.

Разом із тим Ірина Ковпашко наголосила, що з 1 жовтня, вдалося поновити виплати працюючим пенсіонерам.

"Третій великий блок питань, які вирішені – скасування особливого порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Дуже багато було нарікань, що наші пенсіонери після призначення пенсій, які продовжували працювати, то з їхньої пенсії утримувалося 15%. З першого жовтня ці виплати поновлені в повному обсязі. Залишився податок на доходи фізичних осіб, але це дуже великі пенсії, які перевищують максимальну. Ті ж пенсії, які не є об'єктом для нарахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору, в період роботи пенсіонером виплачуються у призначених розмірах", – зазначила Ірина Ковпашко.

Як повідомляв 5. UA, заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла про те, якою стала мінімальна та максимальна пенсія після введення реформи.

Попередній матеріал
"ПВК Вагнера" вербує частину найманців у колоніях – СБУ
Наступний матеріал
Суд у справі Януковича: чому "недослухали" й перенесли на завтра
Loading...
У Мінсоцполітики розповіли, для кого збережеться право на дострокову пенсію

У Мінсоцполітики розповіли, для кого збережеться право на дострокову пенсію

Як підвищити собі пенсію та чи вигідно купувати страховий стаж: "Час: Online"

Як підвищити собі пенсію та чи вигідно купувати страховий стаж: "Час: Online"

За що критикують пенсійну реформу та як встигнути заробити стаж: ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Гройсманом

За що критикують пенсійну реформу та як встигнути заробити стаж: ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Гройсманом