гроші
гроші foto

Мінімум та максимум: як змінилася сума пенсій після реформи

В ефірі програми "Час:Online" на сайті 5.UA, заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла про те, якою стала мінімальна та максимальна пенсія після введення реформи

Перш ніж говорити про мінімальну та максимальну пенсію, потрібно  опиратися на ті визначення, які дані в законах. У законі насамперед дано поняття мінімального розміру пенсії за віком. Таким чином мінімальний розмір пенсії за віком за наявності повного страхового стажу – 30 років у жінок, 35 років у чоловіків – ця пенсія призначається на рівні 1452 грн, тобто прожитковий мінімум збільшений на 79 грн. Про це в ефірі "Час. Online" наголосила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

"Але є ще поняття – мінімальна пенсійна виплата. Є люди, які виходячи на пенсію, не мають цього мінімального необхідного стажу. Для таких людей мінімальна пенсійна виплата доведена до рівня прожиткового мінімуму 1373 грн. Ми забули про ту величину 949 грн, яка протягом тривалого часу була зафіксована урядом і саме мінімальна пенсійна виплата була зафіксована на рівні 949 грн. Сьогодні мінімальна пенсійна виплата – 1373 грн.

Що стосується максимуму, то до кінця цього року максимальний розмір пенсії – 10740 грн, а з 1 січня 2018 року це вже буде 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність", – наголосила Ірина Ковпашко.

Не пропустіть повну версію інтерв'ю з заступником голови правління Пенсійного фонду України Іриною Ковпашко, яке буде опубліковане згодом!

Попередній матеріал
Чи розсварять остаточно резонансні справи правоохоронні відомства – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Спрощення візового режиму та подвоєння інвестицій: Про що домовлялися Україна та Саудівська Аравія
Loading...

Як підвищити собі пенсію та чи вигідно купувати страховий стаж: "Час: Online"

За що критикують пенсійну реформу та як встигнути заробити стаж: ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Гройсманом

Гройсман розповів, як буде зараховуватися пенсійний стаж приватним підприємцям