Twitter / Петро Порошенко

Спрощення візового режиму та подвоєння інвестицій: Про що домовлялися Україна та Саудівська Аравія

Деталей про співпрацю в оборонній галузі сторони не розголошують

Удвічі збільшити інвестиції Саудівської Аравії в Україну. Про це обидві сторони домовилися під час офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Ер-Ріяда.

Саудівська Аравія вже має успішний досвід співпраці з українськими фахівцями у сфері авіабудування. У 2015 році держпідприємство "Антонов" уклало контракт про виготовлення на замовлення саудитів літака АН-132. Це перший вітчизняний літак без російських деталей. Нині його випробувальний екземпляр перебуває в Саудівській Аравії, і замовники очікують на продовження виробництва.

Також під час візиту підписали кілька офіційних документів щодо продовження співпраці в сільськогосподарській сфері та меморандум про взаєморозуміння між вітчизняним МЗС і Радою співробітництва Арабських держав Перської затоки. Про що домовлялися Президент України Петро Порошенко з королем Салманом бін Абдулазізом Аль Саудом, дивіться у сюжеті:

Найбільший у світі експортер нафти. Залишаючись найвпливовішою країною Близького Сходу, Саудівська Аравія намагається розширити свій вплив і відносини з європейським світом. Тим часом у країні, яка технологічно є досить розвинутою, і досі дотримуються старих традицій і суворих, як для європейця, правил поведінки в соціумі. Вдруге за історію існування королівського палацу Саудівської Аравії тут грають гімн України. Першого разу це сталося 2003-го. Тоді Президент Кучма встановлював рамкові дипломатичні відносини з королівством. Нині для саудитів Україна – це держава, яка перебуває у стані війни. А відтак знається на військовій справі. І це є ключовим.

Оборонна галузь – ось у чому найбільше зацікавлені саудити, якщо говорити про співпрацю з Україною. Ісламська держава, яка всю оборонку купує за кордоном, планує побудувати виробництво на власній землі. Від України Ріяду потрібні технології. А Київ натомість може отримати контракти на мільярди. Деталей про співпрацю в оборонній галузі сторони не розголошують. Говорять лише про підготовку масштабного контракту.

Петро Порошенко заявив: "Ми фактично завершили обговорення і готова до підписання угода в галузі оборони. Реалізуються зараз два великих контракти в сфері військово-технічної співпраці. Україна і СА повністю задоволені реалізацією цього контракту. Збільшуємо прогрес і з точки зору авіабудування. І наш літак Ан-132 зараз знаходиться в СА. І ми отримуємо на разі розвиток вже не по експериментальному літаку, а літаку, який буде в серійному виробництві".

Український літак АН-132 – результат співпраці українських технологій та арабських грошей. Аналогічний досвід вітчизняний уряд планує втілити й у галузі розбудови української інфраструктури, особливо транспортних шляхів. Але поки що контракти про інвестиції арабських грошей в українські дороги – ще в розробці. За них сторони візьмуться після реалізації нині підписаного договору про співпрацю в аграрній сфері.

Окрім того, під час офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Саудівської Аравії була досягнута домовленість про спрощення візового режиму між країнами. 

Ірина Герасимова, "5 канал"

Попередній матеріал
Мінімум та максимум: як змінилася сума пенсій після реформи
Наступний матеріал
"День клопотань": чи дозволив Печерський райсуд досудове розслідування у справі Януковича
Loading...

Порошенко і Волкер обговорили звільнення заручників

"Ви справжні герої": Президент телефоном привітав Чийгоза та Умерова зі звільненням

Порошенко: 40 людей це не загальноукраїнська акція протесту

"Світло в кінці тунелю": Війна на Донбасі ще дуже далека від завершення - Порошенко

СБУ спростовує інформацію про "замах на Порошенка"

За Порошенко сьогодні б проголосували 14% українців - опитування