"Нейтралізувати дисбаланс": Кабмін хоче змінити механізм нарахування пенсій

Зміни стосуються пенсіонерів, які мають значний стаж роботи, але отримали незначні надбавки до пенсії через низьку заробітну плату

Мінсоцполітики ініціює збільшення ролі стажу роботи порівняно із зарплатою при нарахуванні пенсії для пенсіонерів з великим стажем роботи. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

"Підготовка до другого етапу пенсійної реформи, що реалізовуватиметься у 2019 році, потребує нейтралізації сьогоднішніх дисбалансів, що їх виявила реформа на першому етапі", – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що це стосується тих пенсіонерів, які мають значний стаж роботи, але надбавки до пенсії в жовтні 2017 року вийшли не високими, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення – отримувана за свою роботу зарплата – виявилася невисокою. "Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати", – запевнив міністр соціальної політики України Андрій Рева. При цьому Рева нагадав, що нині потрібно виправити деякі перекоси. 

Як ідеться у повідомленні, ще одна проблема, яка окреслилася, це – перерахунок пенсії вийшов меншим від очікуваного в деяких пенсіонерів, з числа тих, хто працював, перебуваючи на пенсії, а потім звільнився. Це буває у випадках, коли зарплата була меншою, ніж до виходу на пенсію. Тобто, стаж дорахували, а коефіцієнт упав. За словами міністра, зараз також готують законодавчі зміни, за якими стаж донараховуватимуть автоматично, а коефіцієнт заробітку встановлюватимуть за бажанням пенсіонера.

Як повідомляв 5.UA, 11 жовтня 2017 року в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу. Закон передбачає, що положення про підвищення пенсій застосовують уже від 1 жовтня поточного року. Документ, зокрема, передбачає осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію від 15 до 25 років.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Не менш як 20 зухвалих пограбувань: у Херсоні затримали банду злодіїв
Наступний матеріал
"Вантаж 200" без могил і совісті – в мережі з'явилися списки загиблих російських терористів на Донбасі

Рева розповів про умови виплати пенсій на окупованих територіях

Обмеження споживчого газу: Кабмін доручив навчальним закладам призупинити роботу до 6 березня – Насалик

Новий виток конфлікту МОЗ та НМУ: Гройсман та члени уряду отримали смс із погрозами

Засідання Кабінету міністрів – завершено

Засідання Кабінету Міністрів України – відео

Кабмін запропонував Раді повернути перевірки бізнесу без попередження