Кабінет Міністрів України
Кабінет Міністрів України 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

Кабмін запропонував Раді повернути перевірки бізнесу без попередження

  Нині, за законом, органи контролю зобов'язані завчасно попереджати про відвідування підприємств та проводити інспекцію у присутності керівництва підприємства

  Уряд пропонує Верховній Раді зняти обмеження на проведення перевірок бізнесу Державною службою з питань праці. Це передбачено законопроектом №8045, зареєстрованим у Раді 15 лютого, передає "Економічна правда". 

  Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, внаслідок внесення змін до закону "Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 3 листопада 2016 року, органи контролю втратили право безперешкодної інспекції підприємств.

  При цьому, їх зобов'язали завчасно попереджати про відвідування підприємств та проводити інспекцію у присутності керівництва підприємства. Це своєю чергою не дозволяє належним чином і вчасно забезпечувати перевірку щодо дотримання вимог законодавства, вважають в уряді.

  Новий законопроект, зареєстрований у Раді, має на меті відновити повноцінний державний нагляд щодо дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці тощо.

  Ефективність нагляду Держпраці може бути забезпечена її раптовістю, можливістю у разі загрози здоров'ю або життю людини зупинити виконання робіт, експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, переконані у Кабміні.

  Як інформував 5.UA, 16 листопада торік Верховна Рада ухвалила законопроект, який посилює відповідальність правоохоронців за тиск на бізнес. Зокрема, йдеться про обов'язкову відеофіксацію обшуку в підприємців під час досудового розслідування. 

  Попередній матеріал
  "Атакують все, що рухається": у Сирії від авіаударів за добу загинули понад 70 мирних
  Наступний матеріал
  "Не географічна логіка": Клімкін розповів, якою має бути миротворча місія ООН на сході