Одеська кардіологічна лікарня
Одеська кардіологічна лікарня 5 канал

Пацієнти б'ють на сполох: що відбувається навколо кардіологічної лікарні в Одесі

Читайте по-русски
Лікарня розрахована на три сотні пацієнтів, допомогу надають людям із хворобами серця, зокрема, пацієнтам після гіпертонічного кризу та інфарктів

Єдина стаціонарна кардіологічна лікарня Одеси може зупинити прийом хворих, а співробітники закладу можуть опинитися без роботи. Цим занепокоєні пацієнти. На їхню думку, до таких наслідків може призвести реорганізація лікарні. Адже до кінця літа вузькопрофільний медзаклад планують об'єднати з однією з міських лікарень. Чи є підстави для занепокоєння пацієнтів, з'ясовувала Ольга Дунська.

На планове лікування до третьої кардіолікарні Людмила Гнезділова приїжджає четвертий рік поспіль. Цього разу жінці повідомили, що заклад мають намір реорганізувати.

"Ось зараз ложать мене на 10 днів, прокапати треба. Найкраща лікарня в місті, дуже шкода, якщо зараз їх кудись переведуть, потім будемо шукати, куди визначитися нам на майбутнє", – бідкається пацієнтка.

Лікарня розрахована на три сотні пацієнтів. Допомогу надають людям із хворобами серця, зокрема, пацієнтам після гіпертонічного кризу та інфарктів. Нині у закладі почалася реорганізація. Його хочуть об'єднати з п'ятою міською лікарнею. Пацієнти б'ють на сполох.

"Об'єднують – це зменшують кількість місць для звичайних людей, які можуть лягти і підлікуватися, розумієте, це як би закривають. Куди звичайним людям лягати, якщо припекло?", – каже пацієнтка Любов Горбажи.

Реорганізація може завершитися закриттям лікарні і звільненням фахівців, побоюються активісти.

"Це єдиний міський лікувальний заклад, який здійснює кардіологічну невідкладну допомогу. Виникло певне занепокоєння в колективі, причиною стало злиття 2-х лікувальних установ: ми маємо певний негативний досвід, коли злиття закінчується тим, що здійснюється спроба закрити лікувальний заклад на благодатній золотій землі, у людей є підстави для занепокоєння", – пояснює громадська активістка Ірина Потоцька.

Весь медичний персонал кардіолікарні збережуть, скорочення стосуватиметься лише адміністрації закладу, запевняє головний лікар п'ятої лікарні. Алла Прохорова вже очолила комісію з реорганізації. За її словами, усім медпрацівникам, а це близько сотні людей, запропонують вільні посади у п'ятій лікарні.

"Підлягає скороченню штат, дублюючий адміністративно-управлінського персоналу. Не може бути 2 головних лікарі, дві посади заступника. П'ята лікарня вже приступила до того, щоб стати лікарнею планового лікування. У місті залишаються тільки лікарні інтенсивної терапії 1 порядку, лікарні 2 порядку, планового лікування, відновного та хоспіси. Все, інших установ немає", – пояснює головна лікарка.

Кардіолікарня прийматиме пацієнтів і надалі, запевняє місцевий департамент охорони здоров'я. Медзаклад, як і раніше, працюватиме цілодобово, хворі отримуватимуть усі види необхідної допомоги. Адреса лікарні не зміниться. Про це йдеться у листі, яким на запит активістів відповіли чиновники. Завершити реорганізацію планують до кінця літа.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника виборчого штабу кандидата у Президенти України Петра Порошенка Олега Медведєва – відео
Наступний матеріал
10 ступенів захисту й унікальна фарба: яким буде бюлетень у першому турі виборів президента
Loading...

Сучасні амбулаторії в селах: названо області-лідери та вартість їхнього будівництва

Часто "швидка" оперативно довозить людину до лікарні, а там вона по півгодини лежить, поки її приймуть у відділення – заступник Супрун

Лікарня без лікарів: Зубко розповів про нову ініціативу "Пункти здоров'я"

Лікар із цебром бігає, аби води набрати – як Зубко прокоментував ситуацію

Супрун розповіла, чи потрібні відвідувачам українських лікарень одноразові бахіли

Супрун вперше прокоментувала своє відсторонення: "Рішення суду заблокувало доставку життєво необхідних ліків і вакцин"