Про таке в ефірі "5 каналу" розповів заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.
Читайте також: Яка різниця між екстреною та невідкладною допомогою та за скільки має приїхати "швидка"
Він сказав таке: "Реформа екстреної медичної допомоги буде пріоритетом уряду в цілому, не тільки нашого міністерства. Цю реформу ініціював сам прем'єр-міністр, щоб ми почали нарешті модернізацію цієї системи з наступного року. Це не буде швидко, не буде за рік, бо систему треба справді перенести на якісно новий рівень і все потребує багато фінансів і зусиль. Ми оцінюємо загальний бюджет реформи екстреної допомоги – орієнтовно 10 млрд гривень, а це для порівняння 1/10 від бюджету всієї медицини в Україні. Тобто це дуже великі кошти. І на наступний рік буде один додатковий мільярд, тобто шість мільярдів ми витрачаємо щороку і буде один додатково. Відповідно, нам доведеться рухатися поступово і ми почнемо з кількох областей, потім наступного року – знову кілька областей".
Ковтонюк також розповів, що на реформу екстреної медицини виділятимуть кошти як із Державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, тобто буде співфінансування, щоб місцеві бюджети також додавали частину коштів.
"Як правило, в тому, що стосується капітальних видатків, це коли треба щось купити – техніку, щось побудувати, щоб зробити диспетчерську службу, тобто такий центр, де сидять люді, які направляють "швидку" із певним обладнанням. Ми будемо давати гроші частину з центру, частину з місцевого бюджету", – уточнив заступник міністра охорони здоров'я.
Він також сказав, що будуть реформувати уже в лікарнях: "Ще дуже важлива річ – це вже у відділені, в лікарні. Всі забувають, думають, що екстрена допомога – це автомобіль. Але в Україні є такі речі, коли автомобіль прекрасно відпрацював, швидко приїхали, надали допомогу, довезли до лікарні, а в лікарні людина по півгодини лежить, поки її приймуть у відділення. Немає чергового лікаря, або викликають його десь із поверха, не знають, що робити. Це дуже-дуже велика проблема. Тому ця реформа також буде включати роботу з відділенням невідкладних станів, перебудовою процесів і його технічним оснащенням. Щоб як у фільмах, людина приїжджає, її одразу на каталку, вдягають кисневу маску і везуть робити якісь процедури чи ін'єкції прямо на каталці. В Україні такого нема".
Дивіться також фотогалерею за темою:
Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж





