Геннадій Зубко
Геннадій Зубко 5 канал

Лікар із цебром бігає, аби води набрати – як Зубко прокоментував ситуацію

В Україні нині налічується три тисячі сіл, де проживають близько 50 людей. Там, на жаль, ніколи не буде амбулаторії

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко пояснив, в якому стані нині сільська медицина і назвав головні проблеми регіонів щодо медосблуговування.

Спершу віце-прем’єр розповів про стан сільської медичної інфраструктури.

"Що стосується інфраструктури. Коли, за завданням Президента, ще восени ми оцінили ситуацію, яка стосується ФАПів, ФП (фельдшерські пункти – ред.) та амбулаторій, то з'ясувалася дуже проста річ. По-перше, 82% амбулаторій не мають на сьогодні санвузлів. 75% не мають водопостачання. Це означає, що лікар або медичний працівник десь з відром бігає, щоб набрати води. Можливо – помити руки. Я вже не кажу, що потрібно десь сходити в туалет", – каже Зубко.

Ще одна проблема – брак медичного персоналу.

"Наявність лікарів. Загальна кількість на сьогодні, базова – це 4,1 лікар на 10 тисяч населення, але насправді їх є 3,3, і коли ми подивилися, де вони знаходяться, то з'ясувалося, що вони більше знаходяться у районних центрах. І більше – в адміністративних центрах великих сіл. І от як повернути лікаря до села, де стоїть мазанка? Це неможливо", – констатує Зубко.

Він пояснює: "Адже лікар, як абсолютно нормальна людина, повинен мати житло, умови, обладнання, транспорт для того, щоб не тільки перебувати в лабораторії, а, можливо, поїхати і подивитися по тим населеним пунктам, де немає на сьогодні фельдшерського пункту".

При цьому, відзначає міністр регіонального розвитку, в Україні нині налічується близько трьох тисяч сіл, де проживають майже 50 людей, "і ми розуміємо, що там ніколи не буде амбулаторії". Адже, пояснює Геннадій Зубко, абмулаторія може з'явитися тільки там, де проживають понад 2 тис. мешканців. 

Водночас, в уряді зазначають, що процес підписної кампанії з сімейними лікарями там іде набагато активніше, ніж у великих містах.

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
З Києва до Одеси на сапборді: українець готується подолати 1000 км на дошці з веслом
Наступний матеріал
Уперше на укріпленнях: ексклюзивний репортаж із відбитих позицій біля Новотошківського
Loading...