Чи потрібні бахіли?

Супрун розповіла, чи потрібні відвідувачам українських лікарень одноразові бахіли

  Очільниця МОЗ акцентувала, що величезна кількість викинутих одноразових бахіл значно погіршує екологічну ситуацію

  Відвідувачі українських лікарень не зобов'язані купувати та вдягати одноразові бахіли, аби потрапити до медичного закладу. Про це на сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

  "У клініках розвинених країн ви навряд побачите людей, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря у бахілах. Крім того, у жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов'язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень", – наголосила Супрун.

  З її слів, єдині місця в лікарні, де бахіли таки варто носити – це операційні та приміщення, які потребують асептичних умов, тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції. Хоча і в цьому випадку, "існують дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту".

  Очільниця МОЗ уточнила, ініціатива обов'язкового вдягання бахіл в лікарні зазвичай належить керівництву медзакладу. Серед можливих причин – намагання зменшити обсяг роботи прибиральниць або звичайне бажання підзаробити на пацієнтах.

  "Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз, – економічно необґрунтоване та не несе відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам. Проте перекладати на гаманець відвідувачів чистоту медзакладу не є тією моделлю медичної допомоги, до якої варто прагнути", – акцентувала Супрун.

  Вона також нагадала, що величезна кількість викинутих одноразових бахіл також погіршує екологічну ситуацію, що "має набагато гірші наслідки для здоров'я людей, аніж сліди від взуття на підлозі".

  Попередній матеріал
  Прем'єр Британії призначила нового главу МЗС замість Бориса Джонсона
  Наступний матеріал
  У "Приватбанку" стався масштабний збій

  Гройсман: Потрібне лікування в лікарнях оплачуватиме держава

  Біля аеропорту Варшави стався витік невідомої речовини, 14 людей потерпіли

  Операції на черепі та ампутація мізинця: лікарі детально розповіли про потерпілих на Рівненському полігоні

  У МОЗ розповіли, де і як отримати ліки безкоштовно

  Час, що може коштувати комусь життя: з якими проблемами зіштовхується карета "швидкої" на дорогах Одеси

  Трагедія на Рівненському полігоні: найважчих поранених доправили до Львівського госпиталю