Лікарня №8 Дніпра протестує
Лікарня №8 Дніпра протестує 5 канал

"Закривають, прикриваючись реорганізацією": лікарі мітингують проти об'єднання лікарні з онкоцентром

У лікарні кажуть, що заклад спеціалізований – опікується захворюваннями дихальних шляхів і зору. Таке сусідство для онкохворих є небезпечним. Проти об'єднання і пацієнти

У Дніпрі – скандал через об'єднання 8-ї дніпровської міської клінічної лікарні з онкоцентром. Таку новину медики побачили на сайті облради і вийшли під її стіни. Люди бояться втратити роботу. А ще, кажуть, їхній заклад спеціалізується, зокрема і на лікуванні інфекцій дихальних шляхів. Таке сусідство для онкохворих – небезпечне. Проти реорганізації й пацієнти. Вони закликали облраду відмовитися від цих планів. Чи переконали – знають журналісти "5 каналу".

"Врятуєм восьму лікарню! Врятуєм восьму лікарню!" – так медичні працівники дніпровської міської клінічної лікарні протестують проти об'єднання з онкоцентром. Новина про це з'явилася ще тиждень тому на сайті облради. І тепер медики бояться втратити роботу.

"Під прикриттям реорганізації нашу лікарню закривають. Іншу лікарню хочуть переселити в будівлю. По-іншому не може бути. Не можуть онкоцентр, лорцентр, офтальмологія, стоматологія бути в одній лікарні. Там не вистачить місця просто. За санітарними нормами там нічого не вийде", – впевнений лікар-анестезіолог Ярослав Потапов.

Лікарі кажуть, що їхній заклад спеціалізований. Тут опікуються захворювання дихальних шляхів та зору. Таке сусідство для онкохворих небезпечне. А ще спеціалізуються на щелепно-лицьовій хірургії. Приймають пацієнтів з усієї області. Щороку проводять майже 7 тис. операцій.

Проти об'єднання і пацієнти. Ольга Сиденко розповідає, що її дочка має проблеми із зором і змушена проходити лікування двічі на рік. За 5 років боротьби з недугою іншої клініки у Дніпрі не знайшли: "Є приватні лікарні, але це зовсім інша цінова політика. Як мама я стурбована, що моїй дитині далі, можливо, ніде буде лікуватися".

Долю лікарні депутати обласної ради мали вирішити у п'ятницю під час сесії. Проте взяли паузу. Розгляд проекту реорганізації лікарні виключили з порядку денного.

"Мережа лікувальних закладів не є оптимальною. Її треба змінювати. Є багато пропозицій. Вони стосуються переведення відділення з однієї установи в іншу, і це постійно відбувається", – наголошує голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Одна з пропозицій – передати лікарню в комунальну власність міста. Нині медзаклад на балансі області.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Один у полі теж воїн: у Мінкульті розповіли, як Українська Церква виживає в ОРДЛО та анексованому Криму
Наступний матеріал
"Спрацював підступно": російський снайпер убив українського армійця – репортаж з фронту
Loading...

У Києві побили відомого догхантера Святогора – фото

Підрив на полігоні на Київщині: у військовій прокуратурі розповіли, що вибухнуло

Справа Іл-76: Феміда призначила військово-судову експертизу щодо Назарова

Промені Гідності та "Герої не вмирають" зі світлин: у Києві та Дніпрі вшанували пам'ять Небесної Сотні

16 штатів судитимуться з Трампом через введення надзвичайного стану

Акція "Вставай, Бандеро!": в центрі Києва вимагають реформування МВС – включення