ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

Один у полі теж воїн: у Мінкульті розповіли, як Українська Церква виживає в ОРДЛО та анексованому Криму

Досі діє храм УПЦ КП в Луганську, де продовжує служіння отець Анатолій

В ефірі "5 каналу" директор Департаменту у справах релігій міністерства культури України Андрій Юраш розповів, у якому стані нині перебуває Українська Церква на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

 

"У Криму й ОРДЛО становище Української Церкви дуже тяжке. В ОРДЛО досить мало залишилося осередків. Наприклад є храм у Луганську, де отець Анатолій продовжує служіння, він активно задіює своїх парафіян і продовжує свідомо декларувати свою підлеглість Помісній Православній Церкві. Найголовніше, що ми можемо зробити – це інформувиат міжнародні організації. Вже багато десятків разів на рік на різних зібраннях, конференціях чи ОБСЄ, чи будь-яких інших структур ми цю інформацію доносимо до відома. Ми намагаємося показати і розповісти реалії того, що роблять окупанти на цих територіях", – розповів експерт. 

Він також прокоментував те, що окупаційна влада вимагає від архієпископа Климента звільнити храм у Сімферополі.

"Окупанти роблять усе можливе, аби припинити діяльність українських церков. Зрозумілою є позиція Архієпископа Климента. Він намагається зберегти структуру, яка там діяла і робить усе можливе, щоб не перереєструвати собор Святого Володимира в Сімферополі за російським законодавством. Але це загрожує йому тим, що він може втратити саме приміщення. Ми перебуваємо в контакті з архієпископом Климентом, намагаємося запропонувати якісь моделі і він сам активно долучається до цього процесу. І думаю, ми таки знайдемо якусь формулу, як можна підтримати ці процеси", – сказав Юраш. 

На запитання ведучого, чи потрібно діяти дзеркально щодо храмів Московського Патріархату, він зауважив: "Яка має бути відповідь? Така думка звучала, що треба десь відповісти дзеркально і заборонити, але я думаю, що треба комплексно до цього підходити і має переважати державне бачення того. Звичайно, що якщо в один час до цього будуть вчинені якісь кроки і дії, які приведуть до масового закриття храмів, насилля, то очевидно, що це може спричинити негативний відгук міжнародної спільноти. Тому потрібно робити виважені системні кроки. Думаю, держава вже їх робить. Держава вже має виважену стратегію і не боїться застосовувати її на практиці".

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Попередній матеріал
Hate Night Show у "БлогПост": говоримо з Русланом Кошулинським про особливості виборчої кампанії-2019
Наступний матеріал
"Закривають, прикриваючись реорганізацією": лікарі мітингують проти об'єднання лікарні з онкоцентром

У Чернівцях тисячі людей зустріли митрополита Епіфанія

Епіфаній не виключає зміну церковних традицій і календаря

Чому не зовсім коректно казати "перехід до ПЦУ" – пояснення священика

Історія опору: в Росії діє єдиний храм ПЦУ, який суд вирішив знести

"Київблагоустрій" хоче знести каплицю ПЦУ, попри наявність необхідних документів

Окупанти в Криму поставили вимогу єдиному храму ПЦУ в Сімферополі