ПЦУ
ПЦУ https://politeka.net/

Одіозний окружний адмінсуд призупинив ліквідацію УПЦ Київського Патріархату – як відреагували в ПЦУ

Читайте по-русски
У ПЦУ таке рішення суду назвали дивним

Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням призупинив ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату до розгляду по суті її позову до Міністерства культури України. Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на прес-службу УПЦ КП.

"Київська патріархія УПЦ КП подала судовий позов щодо незаконності реєстраційних дій Мінкульту України про припинення Київської патріархії УПЦ КП та реєстрації утворення ліквідаційної комісії Київської патріархії УПЦ КП на чолі з Яременком О.В. (митрополитом Черкаським ПЦУ Іоаном)... Сьогодні, 4 вересня 2019 року, Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив заяву адвокатів Київської патріархії УПЦ КП по забезпеченню позову", – повідомили у прес-службі УПЦ КП.

Зокрема, голові ліквідаційної комісії Київської патріархії УПЦ КП митрополиту Черкаському ПЦУ Іоану заборонено вчиняти будь-які дії щодо розпорядження і управління майном Київської патріархії УПЦ КП та вчиняти будь-які дії щодо припинення та ліквідації Релігійної організації Київська патріархія УПЦ КП до набрання рішення у даній справі законної сили.

Це рішення адмінсуду вже прокоментував архієпископ і речник ПЦУ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook.

"В чому дивність рішення? В тому, що в цій справі сторона Патріарха Філарета тричі подавала клопотання про "забезпечення позову" – і тричі отримала відмову. А вчетверте в тій самій справі раптом клопотання задовольнили. Причому клопотання подане було ввечері 2 вересня, а 4 вересня вже з’явилася ухвала. Очевидно, що на ухвалу буде подано апеляцію з клопотанням про її скасування", – написав Зоря.

Він додав: "Також слід зазначити, що ухвала жодним чином не змінює того факту, що "КП УПЦ КП" перебуває, як юридична особа, в стані ліквідації".

Нагадаємо, Почесний Патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає Томосу Вселенського Патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений із його змістом. Третього червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. На нараді Філарет анонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП, і провів його 20 червня 2019 року.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

24 червня на засіданні Священного Синоду прийняли рішення відібрати у Філарета його канонічні права та обов'язки в управлінні дорученими йому єпархіями.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
"Тортури і викрадення": ООН оприлюднила доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму
Наступний матеріал
Українська сторона виступила за повернення Росії в СЦКК – Оліфер про підсумки засідання підгрупи ТКГ
Loading...