Скандальний Окружний адміністративний суд Києва, розглядаючи позов колишнього співробітника Національного антикорупційного бюро Карєєва, вирішив, що директор НАБУ Артем Ситник повинен протягом місяця передати свої повноваження одному із заступників. Як кажуть у пресслужбі ОАСК, нібито для виконання рішення Конституційного Суду.
"28 серпня 2020 року, відповідно до рішення КСУ, Артем Ситник достроково втратив повноваження директора НАБУ, при цьому будь-яких додаткових рішень для підтвердження зазначеного факту Конституцією України не вимагається", – мовиться в повідомленні.
Суд вважає, що оскільки Ситник "достроково втратив повноваження", то ще з 29 серпня один із його заступників мав стати в.о. директора НАБУ – згідно з абз. 2 ч. 5 ст. 19 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади". Чого не відбулося.
Тож ОАСК виніс окремі ухвали, якими усунув нібито порушення законодавства. Своїм рішенням суд зобов'язав:
- Мін'юст – видалити згадки Ситника як директора НАБУ з державного реєстру;
- ДБР – порушити кримінальне провадження за фактом невиконання рішення КСУ;
- Кабмін та РНБО – забезпечити виконання цих ухвал.
Також ОАСК визнав незаконним звільнення Карєєва та поновив його на посаді.
Як передає видання "Слово і Діло" із посиланням на джерела в органах правопорядку, зазначені рішення ухвалив суддя Окружного адмінсуду Віталій Амельохін. Крім того, за словами співрозмовників у НАБ, посади, яку займав Карєєв, більше не існує. А його самого звільнили за результатами службового розслідування, яке виявило порушення під час розслідування кримінального провадження.
Рішення Окружного адмінсуду Києва вже прокоментував міністр юстиції Денис Малюська на Facebook – попередив, що відомство не буде виконувати рішення слуг Феміди.
Урядовець пояснив, що Мін'юст не може вносити зміни до реєстру на виконання будь-якого рішення КСУ або ж окремої ухвали.
Крім того, зі слів міністра, питання приналежності НАБУ до органів виконавчої влади – ще однозначно та до кінця не вирішене. А положення закону про НАБУ щодо призначення директора – залишаються чинними до 17 грудня 2020.
Нагадаємо, НАБУ підозрює чільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще п'ятьох суддів у спробі захопити державну владу, тиску на суддів та ухваленні рішень на користь певних політиків. Бюро навіть оприлюднило записи, які мають доводити існування злочинного угруповання. Матеріали охрестили "плівками Вовка". Попри це – Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити Павла Вовка.
Також нещодавно Конституційний Суд України визнав призначення Ситника директором НАБУ неконституційним.