Артем Ситник
Артем Ситник Facebook / НАБУ

ОАСК вимагає за місяць звільнити Ситника – Мін'юст не виконуватиме рішення

    Читайте по-русски
    Окремі ухвали скандальний адмінсуд спрямував до ДБР, заступників директора НАБУ, Кабміну, РНБО та Мін'юсту

    Скандальний Окружний адміністративний суд Києва, розглядаючи позов колишнього співробітника Національного антикорупційного бюро Карєєва, вирішив, що директор НАБУ Артем Ситник повинен протягом місяця передати свої повноваження одному із заступників. Як кажуть у пресслужбі ОАСК, нібито для виконання рішення Конституційного Суду.

    "28 серпня 2020 року, відповідно до рішення КСУ, Артем Ситник достроково втратив повноваження директора НАБУ, при цьому будь-яких додаткових рішень для підтвердження зазначеного факту Конституцією України не вимагається", – мовиться в повідомленні.

    Суд вважає, що оскільки Ситник "достроково втратив повноваження", то ще з 29 серпня один із його заступників мав стати в.о. директора НАБУ – згідно з абз. 2 ч. 5 ст. 19 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади". Чого не відбулося.

    Тож ОАСК виніс окремі ухвали, якими усунув нібито порушення законодавства. Своїм рішенням суд зобов'язав:

    • Мін'юст – видалити згадки Ситника як директора НАБУ з державного реєстру;
    • ДБР – порушити кримінальне провадження за фактом невиконання рішення КСУ;
    • Кабмін та РНБО – забезпечити виконання цих ухвал.

    Також ОАСК визнав незаконним звільнення Карєєва та поновив його на посаді.

    Як передає видання "Слово і Діло" із посиланням на джерела в органах правопорядку, зазначені рішення ухвалив суддя Окружного адмінсуду Віталій Амельохін. Крім того, за словами співрозмовників у НАБ, посади, яку займав Карєєв, більше не існує. А його самого звільнили за результатами службового розслідування, яке виявило порушення під час розслідування кримінального провадження.

    Рішення Окружного адмінсуду Києва вже прокоментував міністр юстиції Денис Малюська на Facebook – попередив, що відомство не буде виконувати рішення слуг Феміди.

    Урядовець пояснив, що Мін'юст не може вносити зміни до реєстру на виконання будь-якого рішення КСУ або ж окремої ухвали.

    "Зміни до інформації, що містяться у реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін'юст лише розглядає скарги на дії реєстраторів та вносить дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг.
    Тобто, ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Артема Ситника як про директора НАБУ з ЄДР немає", – заявив Малюська.

    Крім того, зі слів міністра, питання приналежності НАБУ до органів виконавчої влади – ще однозначно та до кінця не вирішене. А положення закону про НАБУ щодо призначення директора – залишаються чинними до 17 грудня 2020.

    Нагадаємо, НАБУ підозрює чільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще п'ятьох суддів у спробі захопити державну владу, тиску на суддів та ухваленні рішень на користь певних політиків. Бюро навіть оприлюднило записи, які мають доводити існування злочинного угруповання. Матеріали охрестили "плівками Вовка". Попри це – Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити Павла Вовка.

    Також нещодавно Конституційний Суд України визнав призначення Ситника директором НАБУ неконституційним.

    Попередній матеріал
    У 30% випадків ПЛР-тест не виявляє недугу у хворого на коронавірус – Степанов
    Наступний матеріал
    Ердоган розкритикував заяви Макрона – Франція відкликає посла з Туреччини
    Loading...