Павло Вовк
Павло Вовк 5 канал

НАБУ оприлюднило нові докази впливу голови ОАСК Вовка на Вищу раду правосуддя

Читайте по-русски
Детективи задокументували не тільки окремі факти вчинення корупційних злочинів, а й викрили цілу систему керованого правосуддя, яке не лише сприяло особистому збагаченню суддів, інформують у бюро

Нові записи, що стосуються розслідування порушень в Окружному адміністративному суді Києва (ОАСК), опублікували в НАБУ. На оприлюднених матеріалах – розмови суддів цієї установи, зокрема, чільника суду. Про це йдеться на сайті НАБУ.

За даними слідства, втілюючи план із захоплення державної влади, голова Окружного адмінсуду Павло Вовк використовував свої зв'язки в органах, які мали б формувати доброчесний склад суддів і стежити за виконанням ними законодавства та дотриманням професійної етики.

Так, за інформацією НАБУ, голова ОАСК міг організувати подання штучних скарг до Вищої ради правосуддя на непідконтрольних йому суддів, які ухвалювали незручні для нього рішення. Мовиться і про служителів Верховного Суду.

"Детективи задокументували не тільки окремі факти вчинення корупційних злочинів, а й викрили цілу систему керованого правосуддя, яке не лише сприяло особистому збагаченню суддів, а й використовувалося головою ОАСК як інструмент захоплення ним влади у судовій системі. При цьому зібрані під час негласних слідчих (розшукових) дій матеріали свідчать про те, що голова ОАСК має безпрецедентний вплив на окремих членів ВРП. Отже, виникають обґрунтовані сумніви щодо об'єктивності та неупередженості таких членів, тому їм було заявлено відводи", – йдеться в повідомленні НАБУ.

Як повідомляв 5.UA, НАБУ оголосило в розшук Вовка і ще кількох суддів ОАСК, яких підозрюють у намірі захопити державну владу. У відомстві пояснили, що вдалися до такого кроку, бо підозрювані не прибували на допити, а місце їх перебування було невідоме. У відповідь Вовк заявляв про тиск на суд і стверджував, що йому ніхто не вручав ані повісток, ані підозр.

17 липня відбулися обшуки в Окружному адміністративному суді Києва. Згодом у НАБУ заявили, що повідомили про підозру голові ОАСК, його заступнику і ще п'ятьом суддям. А також голові Державної судової адміністрації. Їх підозрюють у спробі захопити державну владу, тиску на суддів та ухваленні рішень на користь певних політиків. А доказами існування злочинного угруповання стали записи, які журналісти охрестили "плівками Вовка".

Попередній матеріал
Феміда підтримала клопотання про відвід суддів у справі Стерненка – подробиці
Наступний матеріал
Стартувала четверта сесія Ради IX скликання: голова парламенту назвав головні виклики та завдання
Loading...