Микола Княжицький
Микола Княжицький 5 канал

"Ми бачимо атаку на незалежність антикорупційних органів" – Княжицький

Читайте по-русски
Україні не варто відкидати рекомендацій Заходу щодо боротьби з корупцією, оскільки ми прагнемо до Європи, вважає нардеп

Зараз відбувається ціла низка подій, які свідчать про намагання влади взяти під свій контроль антикорупційні органи держави, вважає народний депутат від "Європейської солідарності" Микола Княжицький. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір".

"Спочатку Конституційний Суд приймає рішення про незаконність призначення Ситника, потім була відставка Холодницького, а тепер сьогоднішнє спільне голосування нової коаліції "Слуг народу" та ОПЗЖ щодо конкурсної комісії по відбору на посаду спеціального прокурора. Якби це було якесь одне рішення, то можна було б сказати, що дійсно були якісь порушення, і їх потрібно виправити. Але ми бачимо атаку навіть не на антикорупційні органи, а на їхню незалежність", – говорить Княжицький.

Як зазначає нардеп, рішення про незаконність призначення Ситника не говорить, що він має бути звільнений: "Воно говорить, що його призначення з точки зору Конституційного Суду було недостатньо вірним, але це разовий указ, тобто його вже призначили, і він тепер працює", – вважає Княжицький.

За словами народного депутата, зараз влада намагається взяти під контроль антикорупційні органи країни.

"Гео Лерос говорить про те, що йому розповідають люди не з фракції "Слуга народу", що особисто президент Зеленський телефонував до них із проханням за це проголосувати – ми бачимо, що це спроба взяти під контроль і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. А ця прокуратура дуже важлива, бо ми бачимо, що відбувалося зі справою Юрченка – нібито недоторканість зняли, але під виглядом зняття недоторканості навпаки її збільшили", – зазначив Княжицький.

"Прокурор, який "свій", а тепер буде "свій" антикорупційний прокурор – і вони тепер будуть вирішувати не лише те, чи притягати до відповідальності того чи іншого депутата, але й чи починати розслідування справи проти них", – вважає нардеп.

Також Княжицький зазначив, що рекомендації Європарламенту щодо роботи українських антикорупційних органів не варто відкидати.

"Я не є великим прихильником того, щоб іноземці брали участь в управлінні Україною, але якщо ми хочемо будувати незалежні антикорупційні органи, принаймні на їх старті нам усе ж таки потрібно продемонструвати світу, що ми є відкритими, і що європейці теж можуть у цьому брати участь, оскільки ми прагнемо до Європи. На наступних етапах, звичайно, всього цього робити не потрібно", – підсумував нардеп.

Нагадаємо, 21 серпня 2020 року Назар Холодницький звільнився із САП та прокуратури. Євросоюз, Світовий банк та ключові європейські держави письмово звернулися до Верховної Ради і нагадали, що прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним із критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС.

Після цього парламентарі не підтримали призначення членів конкурсної комісії, яка має обирати нового голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В опозиції зазначили, що у списку "слуги" пропонують лояльних людей, які посприяють, аби на посаду призначили нардепа із монобільшості Андрія Костіна.

У Європейському парламенті заявили про загрозу для безвізового режиму для України через проблемну процедуру відбору нового чільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Окрім цього, Конституційний Суд України визнав призначення Ситника директором НАБУ неконституційним.

У Національному антикорупційному бюро це рішення назвали політично вмотивованим.

 

 

Попередній матеріал
Україна внесе "формулу Штайнмаєра" в закон про особливий статус Донбасу – Костін
Наступний матеріал
Ризик втратити безвіз і майбутній транш: чому обрання комісії з відбору голови САП спричинило скандал
Loading...