Україна ЄС facebook.com/petroporoshenko

Від прозорості обрання чільника САП залежить подальша підтримка України – посольства ЄС і США

  Читайте по-русски
  Конкурсна комісія повинна розпочати прозорий процес, наголосили в дипломатичних представництвах

  Від прозорості обрання чільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залежатиме подальша підтримка України. Про це заявили представництво Європейського Союзу та Посольство США в Україні в четвер, 17 вересня.

  Відповідна заява синхронно з’явилася в офіційних Twitter обох посольств.

  "ЄС та США взяли до відома рішення Верховної Ради про призначення членів комісії для вибору спеціалізованого антикорупційного прокурора. Комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого – доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього залежатиме наша подальша підтримка", – зазначено у повідомленні.

  Зауважимо, що сьогодні ж, 17 вересня, ВР затвердила представників у конкурсну комісію з обрання чільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, попри застереження західних партнерів. 

  Як уже повідомляв 5.UA, 21 серпня 2020 року Назар Холодницький звільнився із САП та прокуратури. Євросоюз, Світовий банк та ключові європейські держави письмово звернулися до Верховної Ради і нагадали, що прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним із критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. 

  У Європарламенті також зауважили: безвіз України з ЄС опиниться під загрозою через проблеми з призначенням голови САП.

  Попередній матеріал
  На Київщині на території військового полігону спалахнула пожежа – що відомо
  Наступний матеріал
  У МОЗ розповіли, в яких містах найбільше госпіталізованих хворих на COVID-19
  Loading...