Сергій Стерненко
Сергій Стерненко Facebook / За Чай.com

"Нову генпрокурорку лякає українець, який не дає себе вбити" – Супрун вступилася за активіста, на якого тричі нападали

  Читайте по-русски
  Ескочільниця МОЗ нагадала, що у лютому-травні 2018 року в Одесі Сергій Стерненко пережив три напади

  Колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що нова очільниця Офісу Генпрокурора Ірина Венедиктова під час зустрічі із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим обговорили справу щодо захисту людини, яка намагалась вбити одеського активіста Сергія Стерненка. Про це Супрун написала у Facebook.

  "Сергій Стерненко для мене є прикладом того покоління українців, яке зможе все розставити на свої місця. Ці люди народились і виросли вже в незалежній Україні. У них, як ні у кого іншого, є великий запит на справедливість, безпеку та реальну ефективність держави. І дуже важливо не дати залякати їх, забити їхню спроможність казати правду, зробити їх циніками", – написала Уляна Супрун.

  І додала: "Коли такі люди у своїх рідних містах чи селах починають називати речі своїм іменами і активно не давати красти комусь на зразок Труханова, вони отримують у відповідь напади, замахи на вбивство, переслідування органами поліції та прокуратури, які часто служать не громадянам, а місцевим феодалам".

  Супрун нагадала, що у лютому-травні 2018 року в Одесі Сергій пережив три напади на себе. Досі щоденно він стає об'єктом атак усіх проросійських сил та їхніх медіа, додала колишня в.о. міністра охорони здоров'я. Поліція відмовила йому в охороні, не вручила підозри учасникам останнього нападу, а натомість збирається вручити підозру Сергію.

  "Така упередженість і саботаж далеко не перший випадок, що стосується нападів на активістів. Скоріше правило. Жодної справи щодо понад 50 нападів на активістів за останні роки не отримали вироків для замовників. Це говорить більше за будь-які звіти про супер успішну роботу правоохоронної та судової систем в Україні", – йдеться у дописі Супрун.

  Вона також повідомила, що днями відбулася зустріч в Офісі Генерального прокурора, де Ірина Венедіктова та Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков обговорили як ефективно просувати свою політичну адженду під час пандемії коронавірусу. "Серед згаданого на сайті прокуратури в одній категорії зі справою про вбивство Павла Шеремета фігурувала справа, сфабрикована на захист людини, яка намагалась вбити Сергія. При цьому жодної згадки нападів на самого Сергія", – додала Супрун.

  "Нова Генеральний прокурор активно шукає людину, яка погодиться виконувати її вказівки щодо справ Сергія Стерненка, Катерини Гандзюк, справ Майдану. Через відмову виконувати політично вмотивовані вказівки у відставку уже подав заступник генпрокурора Віктор Трепак", – повідомила Уляна Супрун.

  І додала: "Портнов, Лукаш, Азаров, Шарій, Ківа, Дубінський, Бужанський, вся команда "страни.юей" займають однакову позицію разом з Іриною Венедіктовою та Арсеном Аваковим щодо Стерненка. Очевидно, їх усіх однаково лякає не лише Сергій, але й образ, який він представляє, — українця, який не дає мовчки себе переслідувати або вбити, не зважаючи на статуси та ресурси опонентів впевнено каже правду, і робить все, щоби жити в справедливій і вільній країні".

  Колшня в.о. міністра охорони здоров'я також згадала, що "п'яні поліцейські, які вбивають 5-річного хлопчика, та сп'янілі від влади топ-посадовці, які вбивають справедливість і правосуддя, — це все частини одного великого монстра. Не можна залишати з ним сам на сам таких як Сергій Стерненко".

  Нагадаємо, ексгенпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що усунення Віктора Трепака від усіх резонансних справ є надзвичайно поганим рішенням. Адже це ставить під загрозу професійне розслідування, зокрема, вбивства Катерини Гандзюк.

  Попередній матеріал
  Лікарю, який попереджав про можливий спалах хвороби, погрожували: як ширилася інформація про COVID-19 на початку
  Наступний матеріал
  В Україні померли ще чотири людини, хворі коронавірусом – МОЗ (оновлені дані)
  Loading...

  Лікарю, який попереджав про можливий спалах хвороби, погрожували: як ширилася інформація про COVID-19 на початку

  Про вуличні прогулянки та соціальну ізоляцію: Супрун розповіла, де найбільший ризик заразитися COVID-19

  Антибіотики, цибуля і "вимивання" вірусу: Супрун спростувала популярні фейки про лікування COVID-19

  Як убезпечитися від коронавірусу – Уляна Супрун про COVID-19

  Супрун про можливу відставку керівництва МОЗ: "Знову відбувається заміна архітектора і бригади"

  "Кожен 10-й переживає втрату близької людини дуже тяжко": Супрун пояснила, чому "час лікує" – не рішення