Ілля Ємець
Ілля Ємець МОЗ

Блокування медзакупівель: українці в заручниках у міністра, що зловживає службовим становищем – Супрун

  Читайте по-русски
  За словами колишньої голови МОЗ, ситуація з підготовкою України до захисту населення від коронавірусу нагадує дамбу, яку ось-ось прорве

  Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, під гучні заклики ввести надзвичайний стан, свідомо залишає лікувальні заклади без критично важливих ресурсів і ліків. Про це заявила ексочільниця МОЗ Уляна Супрун на свої сторінці у Facebook.

  За її словами, причина цього полягає у відмові керівника "Медичних закупівель" України порушувати закон і брати на посаду заступника генерального директора "довірену особу" Ємця. Особу, яка засуджена за кримінальний злочин (крадіжку ікри в супермаркеті).

  "Щоби проштовхнути свого протеже, Ємець уже третій тиждень блокує всі централізовані закупівлі медичних товарів і препаратів у країні, зокрема медичні вироби, необхідні для боротьби з COVID-19. І це все в час пандемії, карантину, нестачі ресурсів у лікарнях по всій країні, коли медики беззахисні перед хворобою, а ми не знаємо, скільки насправді людей хворіє, бо тести не проводяться", – сказала Супрун.

  Вона розповіла, що Арсен Жумаділов звернувся із заявою про вчинення кримінального правопорушення в ДБР. На що сам Ємець відреагував, звернувшись до Нацполіції з проханням порушити кримінальне провадження проти Арсена Жумаділова за нібито зловживання службовим становищем, та доручив провести службове розслідування ситуації навколо ДП "Медзакупівлі України".

  "У приватній розмові з Арсеном він сформулював свою поведінку так: "По-хорошему вы не захотели. Будет по-другому", – розповіла колишня голова МОЗ.

  Вона додала: "Для мільйонів громадян України "по-другому" означає: бути в заручниках у міністра, котрий зловживає службовим становищем, ставлячи під загрозу національну безпеку. Класичне, для старої гвардії, рішення, коли особисті амбіції та інтереси пріоритетніші за життя людей".

  Ексміністр зазначила, що ситуація з підготовкою України до захисту населення від коронавірусу нагадує дамбу, яку ось-ось прорве.

  "Жорсткі карантинні заходи, заборони й обмеження виглядають епічно, але не мають сенсу на фоні провалу в забезпеченні лікарень. Нам потрібно невідкладно запустити процес здійснення централізованих державних закупівель, від яких, окрім лікування людей від коронавірусу, залежать інші життєво необхідні для пацієнтів напрями", – наголосила Уляна Супрун.

  Нагадаємо, керівник державного підприємства "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов звинуватив міністра охорони здоров'я Іллю Ємця в тому, що він хоче призначити на ДП "довірену особу".

  Попередній матеріал
  Третій випадок COVID-19 на Львівщині: захворів чоловік, який повернувся з Італії
  Наступний матеріал
  Відмовився призначати людину Ємця: проти керівника Медзакупівель відкрили справу за розтрату коштів, які ще не надійшли
  Loading...

  Елітна нерухомість та сумнівний бізнес: журналісти перевірили декларацію чільника МОЗ

  Княжицький прокоментував заяву Дубінського щодо відставки Ємця

  Керівник Медзакупівель заявив про спроби Ємця призначити в ДП людину, яка була засуджена за повторну крадіжку

  Всі нардепи мають пройти тестування на коронавірус – чільник МОЗ

  У МОЗ не підтверджують відставки Ємця

  Чільник МОЗ Ілля Ємець вирішив піти у відставку – Березовець (оновлено)