Ілля Ємець
Ілля Ємець Телеканал Рада

Керівник Медзакупівель заявив про спроби Ємця призначити в ДП людину, яка була засуджена за повторну крадіжку

  Читайте по-русски
  Жумаділов заявив, що звернувся в ДБР із заявою про скоєння кримінального правопорушення щодо блокування старту закупівель

  Керівник державного підприємства "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов звинуватив міністра охорони здоров'я Іллю Ємця в тому, що він хоче призначити на ДП "довірену особу".

  "Ваші попередники доклали багато зусиль і надавали всю необхідну підтримку для запуску закупівель через ДП. Ви ж поки тільки шкодите, ризикуючи дискредитувати. Або себе, або ДП. Ваша ультимативна вимога працевлаштувати свою "довірену особу" контрпродуктивна і незаконна", – написав Жумаділов.

  Він пояснив, що призначення в обхід стандартної процедури рекрутингу – це зневага тих, хто пройшов усі етапи конкурсного відбору чесно.

  "Працевлаштування заступником генерального директора (а реально – "смотрящим" від міністра) людини з кримінальним минулим, засудженої за крадіжку – це неповага до платників податків", – наголосив глава держпідприємства.

  За його словами, компрометація ДП – це високий ризик втрати вже напрацьованих можливостей прямих контактів з виробниками, які дотримуються жорстких антикорупційних вимог.

  Крім того, таке призначення незаконне, оскільки ДП керується винятково законодавством України та статутом, а призначення заступників генерального директора є компетенцією гендиректора.

  "Вимога призначити "довірену особу" на посаду заступника, блокування роботи ДП і, відповідно, запуску закупівель, є нічим іншим, як зловживанням повноваженнями, що є не просто проблемою, а реальною небезпекою для людей", – наголосив Арсен Жумаділов.

  Він додав, що звернувся в ДБР з заявою про скоєння кримінального правопорушення щодо блокування старту закупівель.

  "Закупівлі вже третій тиждень блокуються МОЗ, тому що повинна бути "політична воля керівництва". Ви її прив'язали до призначення свого протеже. Вам нести за це відповідальність", – наголосив керівник "Медичних закупівель України".

  За словами Жумаділова, Ємець тиждень тому заявив йому: "По-хорошому ви не захотіли. Буде по-іншому".

  Він наголосив, що "Медзакупівлі України" готові до виконання функції стратегічного державного закупівельника препаратів для боротьби з COVID-19.

  Жумаділов також опублікував документ про пропонованого кандидата на посаду заступника директора ДП Гришковця В.В. Він у 2019 році був засуджений за статтею за повторну крадіжку після того, як вкрав продукти харчування в магазині.

  Нагадаємо, у понеділок, 23 березня, з'явилася інформація, що міністр охорони здоров'я Ілля Ємець вирішив піти у відставку.

  Згодом у МОЗ відреагували на цю інформацію і заявили, що відомство працює у звичному режимі.

  Попередній матеріал
  Два місяці дистанційних засідань: Раду можуть перевести в онлайн-режим через коронавірус
  Наступний матеріал
  В Ухані 108 волонтерам ввели вакцину від коронавірусу: добровольці розповіли про перші реакції
  Loading...

  Всі нардепи мають пройти тестування на коронавірус – чільник МОЗ

  У МОЗ не підтверджують відставки Ємця

  Чільник МОЗ Ілля Ємець вирішив піти у відставку – Березовець (оновлено)

  Надзвичайний стан не допоможе приборкати епідемію – Сюмар

  Ємець представив законопроєкт щодо боротьби з коронавірусом

  Ємець поєднуватиме роботу міністра і кардіохірурга