Церемонія нагородження 'Герой-рятувальник року'
Церемонія нагородження 'Герой-рятувальник року' 5 канал

Не роздумуючи, ризикнули власним життям: в Україні нагородили "Героїв-рятувальників року"

Нагородили 11 героїв, які врятували інших – витягували тих, хто тонув, виносили з пожеж, допомагали під час ДТП. Більшість із них – діти

Вони рятували людей, що тонуть, витягали з палаючих приміщень та розбитих автівок під час ДТП. Героїв з різних куточків України, які врятували чужі життя – нагородили сьогодні почесним званням "Герой-рятувальник року". Більшість нагороджених – діти, найменшому з них – лише 8 років. Про надзвичайні вчинки звичайних українців – далі.

Пожежа в одеському дитячому таборі "Вікторія" рік тому сколихнула всю країну. Тоді ще 14-річна Катерина Ной врятувала життя вісьмом дітям – винесла їх із приміщення, яке було у вогні. Про трагедію досі не може згадувати без сліз.

"Кожен раз, коли це бачиш, чи бачиш вогонь – згадуєш усе знову. Я втратила трьох дуже близьких мені дівчат. Вони займалися зі мою, і за півгодини до того, як вони лягли спати, я була в них у кімнаті. Я остання, хто їх бачив. Кожен день я хочу побачити, як вони ростуть, як вони розвиваються, йдуть до школи. А цього не може бути", – розповідає дівчина.

А Артем Суховецький витяг свого брата, який провалився під кригу: "Ми каталися на санчатах, і Максим з'їхав на лід, і я його врятував. Я взагалі не зрозумів, що це було. Коли його вже завезли до лікарні, тоді я вже трошки прийшов до тями". Юний герой розповідає – цей випадок повністю змінив його погляди і плани на життя: "Я дуже люблю грати у футбол, але після цієї ситуації я вирішив стати рятувальником".

Рятувальницею вирішила стати і 13-річна Ірина Петрашенко. За останні три роки вона витягла з води трьох дітей, які тонули. В майбутньому хоче стати водолазом. Її мама згадує: "Я дізналася не від неї, я була на роботі. А мені дівчата кажуть, ти в інтернет заходила? Твоя Іра врятувала хлопчика. Потім вже подзвонила до Іринки, то вона мені розповіла". 

11 героїв, які врятували інших – витягували тих, хто тонув, виносили з пожеж, допомагали під час ДТП – нагородили почесним званням "Герой-рятувальник року".

"11 звитяжців, котрі не роздумуючи ризикнули власним життям заради порятунку ближнього. Незважаючи на те, що серед них є діти – вони не злякалися", – наголошує Президент України Петро Порошенко.

Та всіх лауреатів об'єднує не лише нечувана сміливість і рішучість – усі вони, як один, зізнаються: героями себе не вважають.

Є .П., І. К. "5 канал"

Попередній матеріал
Чернівці ініціюють запровадження Дня української пісні – відзначили флешмобом
Наступний матеріал
Формулу тримають у секреті: в Сумах винайшли їстівні пакети та еко-посуд

Урочистості до Дня рятівника у Маріїнському палаці в Києві – відео

"Ніхто не відмовився. Ніхто не сказав, що боїться": Порошенко про роботу рятувальників в Авдіївці

Стала відома причина смерті 8-річної дівчинки, яку шпиталізували з табору "Славутич"

Не пускатимуть ні в школи, ні в садочки: МОЗ і Міносвіти видали указ, стосовно дітей без щеплення

В "Охматдиті" померла 8-річна дівчинка, що отруїлася в таборі на Київщині

Батьки потерпілих не мають претензій: чоловік, що стріляв у дітей на Миколаївщині, розповів подробиці