НАБУ: суди розглядають лише третину поданих кримінальних справ

  У відомстві вважають, що самовідводи суддів свідчать про неготовність існуючої судової системи розглядати справи стосовно топ-корупціонерів

  У судах розглядається лише третина із 120 кримінальних справ, направлених до суду за результатом розслідування детективів Національного антикорупційного бюро. Про це інформує прес-служба відомства.

  "У близько 50 провадженнях не відбулося навіть підготовчого засідання, причому у деяких із них дата такого засідання не призначається понад рік", – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, що у справі за обвинуваченням судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська чергове підготовче засідання призначене на 22 березня 2018 року. За майже 13 місяців з моменту скерування обвинувального акту 30 січня 2017 року було змінено підсудність справи, тричі мінялася колегія суддів, ще декілька разів засідання переносилися через неявку учасників процесу.

  Також уперше з травня минулого року у так званій "газовій справі" за обвинуваченням восьми осіб наприкінці лютого відбулося підготовче засідання. Однак суддівська колегія встигла розглянути лише клопотання про запобіжні заходи. Наступне засідання призначили за місяць – на 28 березня 2018 року.

  У відомстві вважають, що самовідводи суддів свідчать про неготовність існуючої судової системи розглядати справи стосовно топ-корупціонерів. Так, у провадженні за обвинуваченням заступника прокурора Кіровоградської області після зміни підсудності та тривалого розгляду апеляційної скарги на повернення обвинувального акта, на призначеному засіданні в лютому 2018 року колегія взяла самовідвід.

  У зв'язку з цим НАБУ виступає за створення Спеціалізованого антикорупційного суду, який забезпечить розгляд справ стосовно топ-корупціонерів.

  Попередній матеріал
  "Дозволено все, що не заборонено": Порошенко вніс у Раду законопроект про валюту
  Наступний матеріал
  Смертельна ДТП на Київщині: BMW на "євробляхах" влетів у вантажівку

  Ув'язнений кримський активіст Балух оголосив безстрокове голодування

  "Наслідили": в НАБУ назвали топ-5 улюблених країн для українських корупціонерів

  У Харкові няня жорстоко била дівчинку з ДЦП: чому навіть відеозапис не гарантує покарання

  НАБУ завершило слідство щодо посадовців ЗСУ та "Львівського бронетанкового заводу"

  "Кожного ката чекає розплата": в Києві марш активістів нагадав про дії "тітушки" Крисіна

  5 канал - трансляція наживо