strana.in.ua

Експерт: Детективи НАБУ хочуть бачити результати - вироки суду

Судді мають бути доброчесними, незаангажованими та без політичної упередженості, стверджує член Ради громадського контролю при НАБУ

В ефірі "5 каналу" член Ради громадського контролю при НАБУ Антон Марчук прокоментував роботу судової системи та Національного антикорупційного бюро України.

"Детективи НАБУ дуже старанно підходять до виконання своїх обов'язків, але вони так само хочуть, як і все суспільство, бачити кінцевий результат - вирок суду. Вони справді дуже розчаровані тим, що справи дуже повільно рухаються", – розповів Марчук.

За його словами, працівників демотивує те, що досі немає вироків навіть по найпростішим справам, таким як передача хабара.

"У будь-якій європейській країні така справа це елементарно 1-2 тижні судового розгляду. У нас подібні справи слухаються майже 2 роки і детективи НАБУ хотіли б бачити результати свого розслідування", – зазначив експерт.

На його думку, результати розслідування НАБУ мають набувати більшого розголошення і суспільство має вимагати створення незалежного антикорупційного суду.

"Справи корупціонерів доволі складні, потрібно, щоб суддя був професіоналом і розумівся на доволі складних економічних та юридичних питаннях. Тому суддя, по-перше, має бути професійним, а, по-друге, судді, які будуть розглядати справи НАБУ, мають бути дуже доброчесними, незаангажованими та без політичної упередженості", – вважає Марчук.

Дивіться повну версію інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Постійно схили повзуть": під Одесою у провалля впали 100 метрів дороги – відео з дрона
Наступний матеріал
Суд відпустив сина Шуфрича під особисту поруку батька

Суд визнав народного депутата Полякова потерпілим від дій НАБУ

Від "держперевороту" до "гей-парадів": звернення екс-глави СБУ Києва в суді щодо розгону Майдану

Справа екс-регіонала Єфремова: чому у суді не змогли допитати "цінних свідків"

Заарештований на хабарі начальник поліції охорони генерал Будник вийшов під заставу – ЗМІ

Суд над "вінницькими терористами": що постановила Феміда

Адвокат: "Навряд чи син Шуфрича-молодшого уникне покарання"