"Дозволено все, що не заборонено": Порошенко вніс у Раду законопроект про валюту

Закон про валюту має замінити валютний декрет 1993 року

Президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект закону №8152 про валюту, який має замінити валютний декрет 1993 року. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Президент зазначив, що цей законопроект вводить на валютному ринку принцип "дозволено все, що не заборонено", а також запустить поступову, послідовну і гнучку лібералізацію. Валютне законодавство України, яке діє сьогодні, побудоване навколо декрету Кабміну "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 1993 року. Національний банк вважає, що воно вже втратило ефективність, а також є однією з перешкод для припливу капіталу на Україну.

Своєю чергою новий законопроект передбачає свободу проведення операцій. Внаслідок чого будь-які валютні операції між резидентами і нерезидентами в іноземній і національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень. Режим вільного руху передбачає відсутність валютних обмежень та не вимагає валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Також при вільному русі капіталу процедури будуть мати повідомний характер, а саме для цілей статистики (розрахунку платіжного балансу тощо).

За ліберальною моделлю валютного регулювання валютні обмеження будуть вводитися тільки з метою подолання або запобігання кризи і на короткий строк (не більш ніж шість місяців).

Як повідомляв 5.UA, у Нацбанку презентували нові обігові монети номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень. Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу. Монети вводитимуть поетапно: 1 та 2 гривні з'являться вже 27 квітня, монети ж номіналом 5 та 10 гривень увійдуть в обіг протягом 2019-2020 років.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Гроші у мішках: на Черкащині СБУ викрила злочинців, які збували фальшиву валюту

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ув'язнений кримський активіст Балух оголосив безстрокове голодування
Наступний матеріал
НАБУ: суди розглядають лише третину поданих кримінальних справ

СБУ викрила топ-менеджера "Ощадбанку" на розкраданні грошей державної установи

Випуск нових монет і відмова від копійок: розлого про новації НБУ та їхній вплив на ціни

Зміни від НБУ: які монети з'являться в обігу та які зникнуть – детально про головне

У Нацбанку розповіли, коли монети замінять паперові гроші номіналами 1, 2, 5 і 10 грн

Податкова амністія та "нульові" декларації: як пропонують полегшити життя бізнесу в Україні

До проекту нового виборчого законодавства подано 4370 поправок – нардеп