5 канал

Зміни від НБУ: які монети з'являться в обігу та які зникнуть – детально про головне

Одночасно з введенням нових монет, в Україні припинять карбувати монети дрібних номіналів – 1, 2, 5 і 25 копійок

Нові обігові монети вартістю в одну, дві, п'ять та десять гривень презентували у Києві 14 березня. Цими монетами поступово замінять паперові банкноти відповідних номіналів. На презентації була присутня і кореспондент "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Як стало відомо, монети поступово мають замінити банкноти відповідних номіналів. Спершу в обіг будуть уведені монети номіналом 1 та 2 гривні – вже з наступного місяця. А от монети номінальною вартістю 5 та 10 гривень будуть вводитися в обіг у 2019-2020 роках. Протягом цього часу розраховуватися можна буде одночасно і купюрами, і банкнотами номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень.

"Заміна банкнот низьких номіналів на монети наблизить нас до Європейського Союзу, де існують монети номіналом 1 та 2 євро. Таку практику свого часу успішно здійснювали наші сусіди. Наприклад, Угорщина, Чехія, а також країни – Данія, Канада, велика Британія, Австралія", – коментує рішення в.о. голови НБУ Яків Смолій.

На монетах буде розміщене зображення визначної особи, яка була зображена на банкнотах – Іван Мазепа, Богдан Хмельницький тощо. Крім того, буде там і зображення Державного герба України.

/
/

При цьому НБУ вирішив припинити карбувати монети дрібних номіналів – 1, 2, 5 і 25 копійок.

"Національний банк України припиняє карбувати монети номіналом 1,2,5 і 25 копійок. Всі ці номінали розмінних монет будуть і далі перебувати в обігу, однак у подальшому готівковий обіг не поповнюватиметься новими монетами зазначених номіналів", – повідомив Смолій.

Також з 1 липня 2018 року в Україні почнуть діяти правила округлення загальних сум готівкових розрахунків:

  • сума чека, яка закінчується на 1-4 коп., буде округлятися і сторону зменшення до найближчої суми, що закінчується на 0 коп.;
  • сума, яка закінчується на 5-9 коп., буде округлятися у бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.

Детальніше про нововведення дивіться у включенні: 

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Дмитра Гуцуляка – відео
Наступний матеріал
Зустріч Порошенка та президента Австрії з представниками ЗМІ – відео