Екологи перевіряють річку
Екологи перевіряють річку 5 канал

На Черкащині хочуть прочистити річкове русло після аварії: місцеві попереджають про загрози

Читайте по-русски
Екологи відбирають воду на аналіз тричі на добу вище за течією від Корсуня та на межі з Київською областю

Воду з річки Рось возять на аналізи до лабораторії тричі на день, а місцеві мешканці до неї взагалі не підходять. Такі заходи безпеки в Корсунь-Шевченківському – через потрапляння хімікатів у Вінницькій області до притоки річки Рось, яка протікає Черкащиною та впадає у Дніпро. Екологи, рятувальники та влада зібралися на нараду вирішувати, як діяти далі.

Про ймовірну небезпеку у водоймі в Корсуні-Шевченківському оголосили в неділю. Тож знімальна група "5 каналу" не побачила ані рибалок, ані відпочивальників. Єдині, кого зустріли – Володимира із сином. Каже: купатися не ризикнули, але наважилися вийти на човні.

"Вранці прокинувся – дивлюся, жаби квакають, дивлюся – все навколо живе. Перестрахуватися все одно потрібно, тому що йде поливання городів цією водою, всього того, що ми будемо їсти восени, це небезпечно", – пояснює відпочивальник.

Більше хвилює мешканців Корсуня-Шевченківського – водогін, куди вода потрапляє з річки Рось. Місцевий мешканець Олег Собченко тільки-но дізнався про потрапляння пестицидів у воду – відразу обдзвонив усі санітарні служби, щоб з'ясувати ступінь небезпеки.

"Катастрофа це серйозна, але на нас вона у меншому ступені вплине, через те, що відстань, що великі обсяги води, яка знаходиться у водосховищах",  – коментує місцевий мешканець Олег Собченко.

Екологи відбирають воду на аналіз тричі на добу вище за течією від Корсуня та на межі з Київською областю. Перевіряють фізико-хімічні показники.

Фахівці застерігають людей, щоб ті не ходили на річку. Але, запевняють: це запобіжні заходи.

"Це треба розуміти, що це досить велика відстань, є швидкість води і є концентрація цих речовин хімічних. Ще досить рано говорити, що попадуть у річку Дніпро", –- каже перший заступник начальника Держекоінспекції області Сергій Поліщук.

За попередньою інформацією, у містах, які розташовані вище за течією, планують прочистити русло, скинувши воду з водосховищ. Але така перспектива корсунську владу лякає.

"Вони можуть провести скид води, але ми ж розуміємо, що і в Білу Церкву, і в Умань треба водопостачання також, тож вони можуть зробить помилку і вони наберуть воду для себе, для своїх потреб, якщо ми скинемо воду – у нас рівень впаде і в нас води не буде, в наших водосховищах", – пояснює голова місцевої РДА Василь Клименко.

Поки що результати аналізів води в річці Рось у межах Черкащини в екологів хвилювань не викликають.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Полозов про роботу зі звільнення моряків: "Я звертався до АП Зеленського – поки що відповіді не отримав"
Наступний матеріал
Жорстоке побиття телеоператора в Харкові: журналісти передали в поліцію лист-звернення
Loading...

Хімікати в річці Рось: у Білій Церкві почали розвозити воду цистернами – включення

Забруднення хімікатами річки Рось: у Білій Церкві та Умані припинено постачання води

Екологічна катастрофа в річці Рось: МОЗ попереджає про небезпеку від купання та вилову риби в акваторії водойми

На Вінниччині в річку звалився бус із хімікатами: в окремих містах перекриють воду

"Плавають посеред річки": біля Сум виявили стихійне звалище ртутних ламп

Їстівний посуд, який витримує високу температуру, виготовляють сумські студенти