Біла Церква
Біла Церква 5 канал

Проблема згуртувала місцевих: як у Білій Церкві переживають посушливі після аварії на річці дні

Читайте по-русски
Від 23-ї години неділі зникла вода в кранах двохсот тисяч містян

Минулося. Користуватися водою, яка потрапляє до кранів білоцерківців із річки Рось, – можна. Але купатися та ловити рибу в тій самій Росі поки що не варто. Про таке повідомляє місцева влада. Проте водопостачання в самій Білій Церкві відновлять лише після того, як спеціальна комісія ухвалить відповідне рішення. Поки що місто залишається без води. Як живе Біла Церква в умовах аквадефіциту – в сюжеті Олени Соловйової.

Посушливий понеділок у Білій Церкві. Від 23-ї години неділі зникла вода в кранах двохсот тисяч містян. На вимушених канікулах дитячі садки. До закладів, які закрити не можна, – воду підвозять цистернами.

Незвичні обов'язки з'явилися в медиків 2-ї міської лікарні. Тепер вони стоять у черзі з відрами. Вантажівка привезла 30 кубів води.

"Більш як 12 машин, які будуть роздавати питну воду, цей транспорт – підприємці міста відгукнулися і будуть постачати воду. Щоб їх забезпечити, в нас є запас води 40 тисяч кубів в резервуарах", – коментує технічний директор "Білоцерківвода" Олексій Пахальчук.

Саме стільки зазвичай щодоби брали на потреби міста з річки Рось. Якщо заощаджувати, цього вистачить більш як на тиждень, запевняють на підприємстві. Тим часом проби води на вміст небезпечних речовин направили до  Інституту екогігієни та токсикології.

"Ми вибрали в селі Погреби – це трошки нижче за течією річки Рось, від місця, де сталася аварія цієї машини і були вилиті хімікати, другий відбір – на Косівському водосховищі і третій – у себе на насосній станції першого підйому. Ці три проби сьогодні відвезли в Інститут Медведя", – розпвів Пахальчук.

"Як тільки ми будемо впевнені в тому, що подавати воду на місто Біла Церква і також Умань є безпечно, водопостачання буде відновлено. Зараз без води у місті Біла Церква 200 тисяч і також місто Умань. Це 400 тисяч", – розповів міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий. 

Результати дослідження води вже оприлюднив Український гідрометеорологічний інститут ДСНС. З'ясувалося,  що істотної небезпеки немає, а погодні умови не сприяли поширенню хімікатів. Утім, застерігають, купатися і ловити рибу в річці – досі небезпечно.

Щоб ніхто не купався, прибережні зони в посиленому режимі патрулюють муніципальна варта і поліція.

Олена Соловйова, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зупини капітуляцію": під стінами Адміністрації Президента акція протесту – включення
Наступний матеріал
"Справи про держзраду – підслідність СБУ": у ГПУ зловили прессекретаря Зеленського на некомпетентності
Loading...