nonsprecare.it

Забруднення річки Рось: у Білій Церкві дали воду – подробиці

  Читайте по-русски
  Держпродспоживслужба повідомила, що хімікати, які потрапили до річки Рось, – малотоксичні

  Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Біла Церква вирішила з 20-ї години 10 червня відновити роботу насосно-фільтрувальної станції м. Біла Церква. Про це повідомляє сайт ДСНС.

  "Перевищень нормативних концентрацій, встановлених ДСТУ 4808:2007 "Джерела централізованого питного водопостачання", та екологічних нормативів якості не виявлено. Рішенням Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Біла Церква вирішено з 20-ї години 10 червня відновити роботу насосно-фільтрувальної станції м. Біла Церква", – йдеться у повідомленні.

  У повідомленні також зазначено, що аналіз проб води із р. Рось у місцях питного водозабору м. Біла Церква проводило держпідприємство "Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров'я України". Лабораторні дослідження виконували методом газової хроматографії за 131 показником, з них 13 належать до категорії пріоритетних згідно Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЄС.

  Як повідомляв 5.UA, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter, що перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки річки Рось та загорівся. В результаті близько 800 літрів хімікатів потрапило у ставок з подальшим витоком до річки Рось. Було прийнято рішення тимчасово припинити централізоване водопостачання Білої Церкви, населених пунктів Узин та Фурси із басейну річки Рось. Населення забезпечували водою за рахунок підвезення та існуючих бюветів. Також було рекомендовано тимчасово утриматися від купання й риболовлі в річці Рось та напування худоби з неї. Згодом Держпродспоживслужба повідомила, що хімікати, які потрапили до річки Рось, – малотоксичні, і "ознак можливої шкоди не спостерігається".

   

  Попередній матеріал
  У Криму окупанти затримали вісім кримських татар: кого саме та що закидають
  Наступний матеріал
  "Вони свою роботу зробили і мають отримати гроші": на Львівщині шахтарі блокували трасу – подробиці
  Loading...