Забруднення річки Рось
Забруднення річки Рось kazatin.com

Небезпечних інсектицидів у річці Рось не знайшли – результати експертизи

Читайте по-русски
Інформація про те, що до річки Рось під час ДТП поблизу села Збаржівка потрапив небезпечний інсектицид "Нурал-В", не підтвердилася

Серед препаратів, які потрапили до річки Рось під час ДТП у Погребищенському районі на Вінниччині, інсектицидів не було. Про це в понеділок на брифінгу повідомив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, пише "Укрінформ".

Гижко заявив: "Станом на восьму ранку понеділка в результаті забору води на межі Вінницької та Київської областей не зафіксовано концентрацій небезпечних речовин, які перевищують гранично допустиму норму. Це речовини другого-третього класу небезпеки, після використання деяких із них на полях можна працювати вже через день або на третій день". Він також сказав, що інформація про те, що до річки Рось під час ДТП поблизу села Збаржівка Погребищенського району потрапив небезпечний інсектицид "Нурал-В", не підтвердилася.

Що ж до препаратів, які потрапили у воду, то перевищення припустимих норм вмісту фунгіцидів та гербіцидів зафіксовано тільки у місці їх потрапляння у ріку, сказали у Вінницькій ОДА.

Аби убезпечити людей і свійських тварин, цю зону позначили обмежувальними стрічками, а мешканців населеного пункту забезпечили привозною питною водою.

Що ж стосується тваринного світу річки Рось, то наразі загибелі представників тамтешньої фауни не зафіксовано, додав Гижко. 

ОНОВЛЕННЯ. Згодом у Держекоінспекції повідомили, що у воді знайшли сліди 11 хімікатів. Там повідомили: вміст забруднюючих речовин у пробі води, відібраній у р. Рось, не перевищує нормативних значень.

За даними екологів, у воді виявили:

  • низький вміст розчиненого кисню (від 2,92 до 3,8 мг/дм3 у ставку Панському та р. Фоса;
  • 3,08 мг/дм3 у р. Рось 100 м нижче впадіння р. Фоса при нормативному вмісті не менше 4,0 мг/дм3);
  • наднормативний вміст азоту амонійного у ставку Панському, р. Фоса, р. Рось 100 м нижче впадіння р. Фоса;
  • вміст забруднюючих речовин у пробі води, відібраній у р. Рось (с. Борщагівка, на межі Вінницької та Київської областей) не перевищує нормативних значень;
  • вміст розчиненого кисню задовільний та становить 5,19 мг/дм3".

ОНОВЛЕННЯ 2. Заспокоїв і прем'єр-міністр Володимир Гройсман: загроз забруднення хімікатами річки Рось немає, ситуація під контролем. Про це він повідомив журналістам у межах поїздки на Вінничину, повідомляє "Укрінформ".

"Усі служби, передусім ДСНС, працюють і контролюють ситуацію. За моєю інформацією, загроз немає. Але треба дотримуватись інструкцій спеціальних служб. Вони ведуть постійний моніторинг і оперативно реагують", – сказав Гройсман.

Як повідомляв 5.UA, 9 червня 2019 року близько 5-ї години у селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з'їхав у ставок, перекинувся та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з пестицидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у ставок із подальшим витоком у Рось. Представники Держпродспоживслужби, Державної екологічної інспекції та Регіонального офісу водних ресурсів відібрали проби води зі ставка та річки Рось на території Вінницької та Київської областей. Унаслідок забруднення Росі припинено роботу Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, тому водопостачання в Умані та Білій Церкві здійснюється тільки з резервних джерел.

Попередній матеріал
У парламенті "пахать нада": Ляшко назвав першу 20-ку списку Радикальної партії
Наступний матеріал
Хімікати в річці Рось: у Білій Церкві почали розвозити воду цистернами – включення
Loading...