Школа
Школа 5 канал

МОЗ рекомендує: як працюватимуть школи в Україні з 1 вересня – реакція батьків і вчителів

Читайте по-русски
Перш ніж іти до колективу, батьків і працівників просять зважити ризики

Заняття без масок та, за можливості, на відкритому повітрі. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко підписав тимчасові рекомендації для нового навчального року. А ось заходити до навчальних закладів і пересуватися ними треба буде лише в захисній масці або респіраторі. Є обмеження і для батьків. Їм, приміром, до школи – зась. А ось вчителям, на відміну від учнів чи студентів, обов'язково мірятимуть температуру. Реакцію на такі новації вивчали кореспонденти "5 каналу" в Черкасах, Івано-Франківську та Дніпрі.

Черкаські загальноосвітні заклади готові до впровадження антикоронавірусних правил. Освітяни переконують: важливо, щоб діти ходили саме до школи. Адже навчатися дистанційно школярам складніше.

Готується до навчального року 9-річний Валерій Калінін. Четвертокласник задоволений, що навчання не буде дистанційним, адже сидіти вдома хлопцю набридло. Нові антиковідні правила його не лякають.

Я б хотів, щоб проводили уроки на вулиці, фізкультуру і всі інші уроки, бо там не спекотно, як у приміщеннях", – каже Валерій Калінін, школяр.

Мама Валєри Валентина каже, маски придбають, але потрібно, щоби працівники школи стежили, щоб діти їх одягали та вчасно змінювали.

"У першу чергу обробляти руки і проводити інструктаж, щоб менше чіпали лице, щоб не їли, не помивши руки. І температурний режим, тому що дуже часто навіть не в епідемію діти приходять до школи з ознаками інфекції", – говорить Валентина Калініна, мати школяра.

У черкаських школах уже почали готуватися до впровадження нових правил. У 9-й гімназії Черкас замовили контейнери для використаних масок та почали розробляти маршрути пересування дітей по школі, в цьому допоможе ретельно розроблений розклад.
"Ми повинні будемо знати на 1 вересня, до якої з чотирьох зон ми будемо відноситися, чи то помаранчева, чи жовта чи зелена, сподіваюся, що червоної не буде", – каже Ірина Топчій, директорка черкаської міської гімназії №9 ім. О.М. Луценка.

Карантин
Карантин5 канал

У навчальних закладах Івано-Франківська активно готуються до 1 вересня, хоча достеменно досі не знають, як відбуватиметься навчання. У школах тривають ремонти, в університетах ще визначаються щодо маскового режиму. А от майбутні першокласники вже складають портфелі. Максим Турій цього року вперше збирається до школи. Як поводитися в класі, хлопчик вже знає.

"Там треба охайно поводитися, все слухати, що каже вчитель. І треба все уважно слухати у школі", – говорить Максим Турій, майбутній першокласник.

Батько хлопця Роман Турій перед першим навчальним роком сина налаштований позитивно. Шкільне приладдя вже купують. Адже розуміють: навчання у класах все одно рано чи пізно стартуватиме.

"Він знає, що потрібно в громадських місцях бути в масці, він знає, що треба добре, дуже гарно мити руки. Знає, що треба менше обійматися, менше там іграшками обмінюватися", – розповідає Роман Турій, батько майбутнього школяра.

У найбільшому виші Івано-Франківщини – Прикарпатському національному університеті, освіту здобувають 15 тисяч осіб. Тут готові як до оффлайн, так і до онлайн-навчання.

"Все залежатиме від провітрюваності аудиторій. Ще в цю пору року ми можемо їх забезпечити чистим повітрям. Натомість з наближенням зими, якщо ситуація залишатиметься такою ж, прихильні в тому, щоб усе-таки був введений масковий режим", – говорить Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

А от жителька Дніпра, мати семикласниці Олена Зеєва до шкільних новацій налаштована скептично.

"Рекомендацій, найімовірніше, будуть дотримуватися, але це не точно, тому що провести урок в масці – це звичайно складно", – зазначає Олена Зеєва, адміністраторка групи у ФБ "Освіта Дніпра", мати школярки.

Натомість – вчить дитину елементарних правил гігієни.

"Вчимо користуватися антисептиком, мити руки, нічого з підлоги не підбирати, у сусіда бутерброд не відкушувати", – говорить Олена Зеєва, мати школярки.

"В цьому кабінеті можливі деякі зміни, щоб зробити відстань між партами більшою. Але посадити одного учня за парту неможливо", – каже директор школи.

У Дніпровській школі №399 понад тисячу учнів. Питань до втілення рекомендацій, зізнається керівник, більше, ніж відповідей. Приміром, щоби розсадити школярів із дотриманням дистанції – просто забракне місця.

"На уроках без маски, а на перерві в масці. Де зберігати цю маску, яким чином, щоб вона не нашкодила – ці всі питання ми маємо розглянути, як і щодо контейнерів для збирання предметів", – розповідає Володимир Гончарук, директор школи.

Поки що жоден із педагогів із групи ризику заяву про звільнення не писав, повідомляють у школі. Й готуються у вересні приймати дітей. Однак перш ніж іти до колективу, батьків і працівників просять зважити ризики.

Яна Лимаренко Наталя Світлова, Ольга Рега, "5 канал"

Попередній матеріал
Журналісти зафільмували, як кортеж Зеленського, якого він обіцяв позбутися, порушує ПДР – що кажуть в ОП
Наступний матеріал
Витік даних: як Центр з кібербезпеки при РНБО протидіє загрозам – сюжет
Loading...

У ЗСУ зростає добовий рівень захворюваності на COVID-19 – подробиці

Можливі компроміси щодо Донбасу: що пропонує новий чільник української делегації в ТКГ – "інфовечір"

Через спалах COVID-19 на карантин закрили гуртожиток КПІ – що відомо

Уряд оприлюднив нові правила адаптивного карантину, які запрацюють із 1 серпня

МЗС допоможе МОЗ подолати "труднощі перекладу" географічних назв – Кулеба

У Львові через COVID-19 знову закривають дитячі садки