Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

Журналісти зафільмували, як кортеж Зеленського, якого він обіцяв позбутися, порушує ПДР – що кажуть в ОП

Читайте по-русски
За порушення карантинних вимог президент нещодавно покарання уникнув

Обіцяв позбутися кортежу, але не відмовився від привілеїв. Ба більше. Президентський кортеж перевищує швидкість, перетинає дві суцільні і паркується на смузі громадського транспорту. Принаймні такі порушення кортежу глави держави зафіксували журналісти програми "Схеми". Майже два місяці вони стежили за колоною президента та записували порушення ПДР. І вже є реакція поліцейських – реагувати на порушення готові, утім матеріалу не бачили. На відміну від кореспондентки "5 каналу" Єви Ніколашвілі.

Величезний кортеж президента, вимкнені для нього світлофори та розлючені через затори водії. Усе це в далекому минулому. Принаймні так говорив Володимир Зеленський під час своїх перших інтерв'ю в кріслі глави держави.

"У нас є дві-три машини. Одна буває, вони знають, як я реагую, охорона знає, одна машина, буває, ховається", – казав Володимир Зеленський.

Майже два місяці автори програми "Схеми: корупція в деталях" стежили за кортежем Володимира Зеленського. Зафіксували часті порушення правил дорожнього руху.

"Президент рухався із швидкістю 148 кілометрів за годину, коли повертався з роботи до свого маєтку в Іванковичах", – йдеться у програмі "Схеми".

Тоді як на трасі дозволена швидкість 90 кілометрів. Відео зняли 10 червня. За словами журналістів, окрім швидкості, перша машина з колони вмикала проблискові маячки, розганяючи з дороги інші авто, які рухалися повільніше. Перевищення фіксували і після переїзду глави держави на державну дачу в Конча-Заспі. Саме про цю дачу президент говорив, що її краще віддати, наприклад, для дитячих таборів.

13 липня президентські автівки рухались у бік держдач із швидкістю 120 кілометрів за годину, показав радар. Водночас допустима швидкість на цій ділянці траси – 80 кілометрів за годину.

Швидка їзда на трасі – не єдина слабкість водіїв чільника держави. Автори програми розповіли про порушення кортежем правил уже у столиці. 6 липня Володимир Зеленський із охороною з’їздив до торговельного центру, змушуючи інших учасників руху на дорозі пропустити машини. А припаркувавшись біля будівлі, охоронці чекали президента на смузі громадського транспорту. Утім і це ще не всі порушення.

Пізніше "Схеми" помітили, як кортеж президента виїжджав із торговельного центру, перетнувши подвійну суцільну лінію.

На матеріал "Схем" одразу відреагували в Офісі президента. Заявили: систематичних порушень правил дорожнього руху немає. А якщо водії колони і порушують ПДР, то патрульна поліція одразу карає згідно із законом. Утім, чи може президент порушувати правила дорожнього руху? Із таким запитанням "5 канал" звернувся до юриста.

Правник Ян Нечваль роз'яснює: ПДР колоні порушувати можна. Утім, лише за певних умов.

Основні з них: перша та остання машина колони мають їхати із проблисковими маячками. Увесь кортеж має увімкнути ближнє світло. А президент повинен їхати на невідкладне службове завдання. Якщо ж один із пунктів був упущений, то поліція має право зупинити порушників. Щоправда, поліцейська машина часто їде першою в кортежі.

"Якщо говорити про практичну реалізацію, то, мабуть, працівники поліції на це не підуть, а якщо дивитися з точки зору закону, то не важливо, чи це президент рухається в транспортному засобі, чи не президент. Всі повинні виконувати вимоги закону, в тому числі і правил дорожнього руху", – розповідає Ян Нечваль, адвокат.

У патрульній поліції Києва запевняють: реагують на кожне повідомлення про порушення, попри статус власника авто. Утім програму розслідувачів не дивилися, тож і оцінку дати не можуть. Порадили "5 каналу" надіслати їм посилання на матеріал "Схем". Згодом обіцяють відреагувати. Утім, за порушення карантинних вимог президент нещодавно покарання уникнув.

Хмельницький суд призупинив провадження та звернувся до Верховного Суду для розтлумачення. Запитав, чи можна карати президента, який має недоторканність? На етапі суду зупинили справу і про декларацію Володимира Зеленського. Чільник держави невчасно поінформував про зміни в майновому статусі. Печерський суд закрив провадження, пославшись на імунітет відповідача.

Єва Ніколашвілі, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
Країна "Йти" та інші шедеври перекладу: як у МОЗ осоромилися з назвами країн – сюжет
Наступний матеріал
МОЗ рекомендує: як працюватимуть школи в Україні з 1 вересня – реакція батьків і вчителів
Loading...

Зеленський хоче зробити низку релігійних свят державними (оновлено)

Зеленський попіарився на відкритті "Охматдиту", на 90% збудованому Порошенком – Сюмар

Вартість будівництва доріг при Зеленському у 2,5 разів вища, ніж при Порошенку – Омелян

"Крок до тоталітарної цензури": Софії Федині вручили обвинувальний акт через нібито погрози Зеленському

Зеленський підтримав будівництво меморіалу "Бабин Яр", художнім керівником якого є скандальний російський режисер

Зеленський призначив нового заступника керівника АМКУ