Лікарня
Лікарня 5 канал

Вперше в Україні у дитини виявили рідкісну хворобу, пов'язану з COVID-19 – що кажуть лікарі

Читайте по-русски
Протягом кількох місяців лікарі в інших країнах помітили в дітей, що перенесли коронавірус, дивне захворювання

Невтішні наслідки коронавірусу. В шестирічної дівчинки зі Львівщини виявили рідкісне захворювання після перенесеного COVID-19. Це унікальний випадок, кажуть лікарі, адже раніше педіатричний мультисистемний запальний синдром в Україні не діагностували. Натомість у світі після поширення коронавірусу цю недугу підхопили вже зо три сотні дітей. Тож які симптоми загадкової хвороби, як її лікують та як нині почувається маленька пацієнтка, розкаже кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

До лікарні 6-річна дівчинка надійшла в украй тяжкому стані. Симптоми захворювання нагадували синдром Кавасакі. Висока температура, висип, набряк кистей та порушення серцевої діяльності. Пацієнтку відразу госпіталізували у відділення інтенсивної терапії. Медики кажуть, перші три доби були критичні.

"Був знижений серцевий викид, він становив 30% при нижній межі норми 65, виражена гіпотонія. Було налагоджено венозний доступ", – говорить Тарас Борачок, лікар-анестезіолог спеціалізованого дитячого медичного центру.

Утім, медики відразу запідозрили, що перебіг хвороби Кавасакі – це дитяче імунне захворювання, яке вражає судини, – у пацієнтки нетиповий. Після безлічі аналізів лікарі виявили іншу недугу.

"Було з'ясовано, що за місяць до надходження дитина перенесла ГРВІ. Ми взяли всі аналізи і побачили підвищені рівні імуноглобуліну до COVID-19. Тобто вона практично безсимптомно перехворіла на коронавірус", – розповідає Тарас Борачок, лікар-анестезіолог спеціалізованого дитячого медичного центру.

Протягом останніх кількох місяців лікарі в інших країнах помітили в дітей, що перенесли коронавірус, дивне захворювання. Його назвали педіатричний мультисимптомний запальний синдром або Кава-COVID-19. Хворіють ним діти з країн із високим рівнем недужих на коронавірус. Хвороба є наслідком перенесеної COVID-інфекції.

"Співставили клініку цієї дитини і порівняли з клінікою Кавасакі, і дійшли висновку, що це може бути інші захворювання", – каже Ярина Бойко, керівниця Клініки імунології та ревматології спеціалізованого дитячого медичного центру.

В Україні 6-річна дівчинка перша пацієнтка з хворобою Кава-COVID-19.

"Захворювання, яке діагностовано в 6-річної дівчинки, відрізняється від Кавасакі. У неї був стан шоку, характерний для Кава-COVID-19 на 50 відсотків, а для Кавасакі лише на 1 відсоток. Також болі в животі, які для Кавасакі характерні на кілька відсотків, а для педіатричного мультисистемного запального синдрому – на 80", – говорить Ярина Бойко, керівниця клініки.

Медики розповідають, хвороба небезпечна. І може ховатися за звичайним болями в животі, висипкою та гарячою. Якщо вчасно не надати лікування, дитина може померти.

Нині 6-річна дівчинка почувається добре. Медики закінчують лікування і вже наступного тижня відпустять пацієнтку додому.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Можливі компроміси щодо Донбасу: що пропонує новий чільник української делегації в ТКГ – "інфовечір"
Наступний матеріал
Будівництво доріг проти COVID-19: як витрачають кошти з "коронавірусного" фонду
Loading...

Україну поділили на карантинні зони – які міста потрапили до червоної

Віцепрем'єрка припустила, коли країни Євросоюзу відкриють кордони для українських туристів

Через спалах COVID-19 на карантин закрили гуртожиток КПІ – що відомо

Уряд оприлюднив нові правила адаптивного карантину, які запрацюють із 1 серпня

МЗС допоможе МОЗ подолати "труднощі перекладу" географічних назв – Кулеба

Як зшити маску зі старої шкарпетки – покрокова відеоінструкція