Нещодавно у метро прибрали автомати з продажу жетонів, через що з'явилися великі черги до кас.
"Справді, всі ті люди, які купували жетони в автоматах, зараз утворюють черги до кас. Ми другий рік поспіль говоримо про виведення жетону з обігу. 30 жовтня – це буде останній день жетона в метро. Ми закликаємо цих людей не відтягувати цей момент, нічого не зміниться – в київському метрополітені справді не буде жетонів. Перейдіть на картку зараз, щоб не стояти в черзі щодня", – сказала Наталія Макогон.
За її словами, нині є кілька видів оплати проїзду у метро та наземному транспорті:
- Все ще користуватися жетонами до 30 жовтня.
- Купити Kyiv Smart Card за 15 гривень і поповнювати її на стільки поїздок, скільки потрібно. Якщо її поповнити одразу на 50 поїздок, то оплата буде не по 8 гривень, а по 6,50. Крім того, цю картку можна у будь-який час повернути в касу і забрати заставну її вартість. Картка працює рік від попереднього користування нею.
- Безконтактна банківська картка PayPass. Працює на маркованих жовтих турнікетах.
- Проїзний квиток на місяць. Із прейскурантом цін можна ознайомитися тут.
Крім того, за словами Макогон, у метрополітені діють пільгові проїзні документи.
"На сьогодні ми маємо 10 категорій пільг Києва, ті, які користуються "Карткою киянина", і ще 17 категорій – це загальноукраїнські пільговики. В нас кожен четвертий пасажир є пільговик. На сьогодні є питання, і я сподіваюся, воно найближчим часом вирішіться, це якийсь електронний інструмент для загальноукраїнського пільговика. Ці 17 категорій подаються загальною кількістю, відповідно, держава не бачить, кому більше потрібна ця пільга. І йдеться не лише про метро, а й про інші види транспорту, щоб побачити, хто користується такою пільгою. Можливо, є якась, на жаль, лежача людина, то їй краще дати гроші на ліки, ніж пільгу на транспорт", – зазначили у метрополітені.
Kyiv Smart Card – єдиний електронний квиток
Як поповнити:
- У касах метрополітену.
- У боксах самообслуговування – Ibox, EasyPay, PrivatBank, 2Click.
- Традиційно в кіосках – Преса, ТурІнфо, Т-Кіосках.
- На платіжних порталах – Іpay, Portmone, EasyPay, Приват24.
- В мобільному додатку Приват24.
На які види транспорту діє:
- Метрополітен.
- Автобуси.
- Трамваї.
- Тролейбуси.
- Фунікулер.
- Міська електричка.
Зараз такий е-квиток діє в тестовому режимі. Втім, після повного його запуску, в Києві хочуть порушити питання зонування проїзду або за часом, як в європейських країнах.
"На сьогодні поки прийняте рішення єдиного електронного квитка. В нас поки є певні проблеми з транспортом. Якщо ввести квиток на 70 хвилин, то можна весь цей час простояти в заторі. Тому зараз йдеться про систему, яка дасть вам змогу платити одним інструментом і в наземному, і в підземному транспорті", – додала Макогон.
Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що у столичному метро з вересня будуватимуть туалети.
Також дивіться фотогалерею за темою: