Автоматичний дефібрилятор
Автоматичний дефібрилятор 5 канал

Проєкт "РеаніМетро": активісти пропонують обладнати підземку Києва дефібриляторами

Читайте по-русски
Щоби встановити дефібрилятори в усьому метро потрібно близько 10 млн грн – гроші вирішили просити у громадському бюджеті столиці

Близько 15 смертей від раптової зупинки серця в київському метро зафіксували активісти. Дані брали – із повідомлень у ЗМІ. Переконані – людей можна було б врятувати, якби метрополітен був обладнаний автоматичними дефібриляторами. Користуватися ними може кожен. Прилад подає голосові команди. Гроші для встановлення дефібриляторів вирішили взяти у громадському бюджеті Києва – вже подали проєкти. Якщо за них проголосують кияни, то кошти виділять.

Як надавати першу допомогу – демонструють інструктори. Один з етапів – серцево-легенева реанімація за допомогою автоматичного дефібрилятора. Як врятувати життя людині – апарат повідомить сам. У ньому вмонтували звукову систему, яка подає команди.

"Серце при зупинці повністю не зупиняється, воно починає тремтіти. Це називається фібриляція. Ти можеш робити масаж серця, трохи кисню поступатиме до мозку. Якщо пропустити розряд чи кілька розрядів, то воно зупиняється і вже може завестися з нормальним ритмом. Дефібрилятор спеціально зробили таким розумним, він сам оцінює ритми, він автоматичний, щоб будь-яка людина могла користуватися", – розповідає експерт із першої допомоги Федір Сердюк.

Дефібрилятори вже встановлені в аеропортах Києва та Одеси, в деяких торговельних центрах та готелях Львова. Утім, і дотепер немає цих приладів у Київському метрополітені, який за рік обслуговує 500 млн пасажирів.

"Метрополітен не веде статистики. Наші волонтери самостійно у ЗМІ шукали інформацію, скільки людей померло від раптової зупинки серця. І лише з того, що потрапило у ЗМІ, це було 15 осіб за півроку. Це ті смерті, яким можна було запобігти", – акцентує авторка проєктів громадського бюджету Києва Кіра Нечай.

Щоби встановити дефібрилятори в усьому метро, потрібно близько 10 млн грн. Для однієї станції це в середньому 190 тис. грн. Половина суми – сам прилад, решта грошей – тренінги для працівників, спеціальна шафа для зберігання та аптечки.

Гроші активісти вирішили просити у громадському бюджеті Києва. Подали проєкти, вони на етапі голосування. Далі все залежить від киян. Якщо віддадуть свої голоси, то проєкти профінансують. Голосувати за них закликало і Міністерство охорони здоров'я.

Голосування на сайті громадського бюджету Києва триватиме ще кілька днів. Якщо проєкти не підтримають, чи готовий метрополітен виділити кошти із власного бюджету – на підприємстві не повідомляють.

Сергій Барбу, Євген Школьнік, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Убивство хлопчика: у Переяславі-Хмельницькому та Львові акції протесту – вимагають відставки Авакова (оновлено)
Наступний матеріал
УДАР іде на вибори: Кличко запропонував Саакашвілі очолити партію
Loading...