Михайло Батрак, активіст Українського культурного центру в Криму Facebook

"Мамо, з Днем Народження, ми не зламаємося!" - кримчани привітали Україну із Незалежністю

Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу, політв'язень, головний фігурант так званої "справи 26 лютого". Нині – у Сімферопольському СІЗО у камері спецблоку під охороною російських "силовиків"

Шановні громадяни України!

Ось уже третій рік ми змушені відзначати День незалежності України в умовах окупації Криму.
Деякі з нас кинуті в тюрми лише за те, що зберігають свою гідність, честь, любов до своєї рідної землі, вірність своєму народові, до України і не визнають Крим російським.

Сам же Крим перетворила на "зону" для його корінного народу, для усіх волелюбних людей.
Український народ пережив у своїй історії багато трагічних подій, але відновив державність. Моєму народові це не вдалося...

Facebook

Зараз, коли незалежна Україна знаходиться у найважчих умовах, коли народу України загрожує втрата незалежності, кожен з нас мусить виконати свій борг і захистити своє майбутнє і майбутнє своїх нащадків!
Ми, знаходячись в тюрмі, з болем у душі відчуваємо усі тяжкості, що звалилися на нашу країну, і радіємо її успіхам. Не вичищені до кінця з влади маргінали, що думають лише про свій добробут, прикриваючись псевдопатріотизмом, що продають свою країну і свій народ, є головною загрозою незалежності України.
Ми не зламані, з надією дивимося у майбутнє і переконані, що Україна стане успішною демократичною європейською країною! Саме за таке майбутнє з моменту незалежності України боролися і продовжують боротися кримські татари. Не дивлячись на складнощі попередніх років, пов'язані із поверненням і облаштуванням на історичній Батьківщині, а також цілеспрямовані репресії і гоніння останніх двох років, кримськотатарський народ зберігає силу духу, єдність і прихильність ідеалам свободи, принципам справедливості, правам людини і правам народу.

Шановний Президенте України!

Держава має кілька гілок влади, але саме Президент є гарантом Конституції і несе відповідальність за сьогодення і майбутнє свого народу і держави.

Ваші попередники зробили все, щоби Україна за останні десять років пришвидшеними темпами втрачала незалежність. Політичні проблеми замовчувалися, прикриваючись багатовекторністю, переслідуючи власні інтереси, інтереси родини та оточення.

Так склалося, що збереження незалежності і становлення нової України випало на Вашу долю — Президента України. Ми віримо, що Ви гідно впораєтеся з цим завданням. Нам є з чим і з ким порівнювати.
Зичу Вам і нам всім гідно пройти цей шлях.

З повагою,
Ахтем Чийгоз
Сімферопольське СІЗО, 23.08.2016

До Дня Незалежності фотохудожниця з Севастополя Тетяна Москаленко підготувала фотоколаж. На першій світлині — кримський пейзаж до часів окупації, на другий — кримське сьогодення. Авторка фото підкреслює — вони чітко передають те, що нині на душі в неї та інших кримчан, які люблять свою країну — Україну. Родина Москаленків одною з перших написала відмову від російського громадянства. Вони й досі живуть і працюють у Севастополі.

Facebook

З Днем Незалежності, моя Україно! Ми разом з тобою! Бажаємо тобі бути сильною, вільною та прекрасною! Кожний твій успіх наче квітка розпускається в нашому серці! Кожна твоя перемога дає нам сил!

Facebook

Михайло Батрак, активіст Українського культурного центру в Криму, Сімферополь. Михайло також не має російського паспорта, і через це вже не одноразово ходив “на бесіди” до ФСБ та “кримської прокуратури”. Найчастіше хлопця попереджають, щоби не організовував проукраїнських акцій на території півострова. Останній раз “прокурори” викликали Михайла Батрака на профілактичну розмову вчора — в День Українського прапора.

Вітаю свою Країну і всіх Українців з 25-ою річницею Незалежності, незважаючи на трагічні реалії в яких опинився Кримський півострів, нам всім треба пам’ятати що ми є Українці незалежно від національної, етнічної, релігійної чи конфесійної приналежності, незалежно від того, в якій частині України ми проживаємо: в Ялті чи в Чернігові, в Луганську або в Ужгороді — всі ми є Громадянами України. І те, що ми різні за своїми етнічними, мовними, культурними ознаками – це нас не роз’єднує, це нас ідентифікує як представників своєї національно-культурної групи, а всі разом Ми є Українці, всі різні але (так обов’язково станеться) всі єдині в єдиній для нас всіх Країні – Україні!
Зі святом Нас Усіх!

Андрій Яніцький, журналіст LB.ua, родом з Севастополя, нині працює в Києві.

Вітаю усіх кримчан-земляків із Днем Незалежності! До 2014 року це свято в Криму віддавало нафталіном. Згадували події 1991 року, чиновники озвучували пафосні промови під українськими прапорами, клялися у вірності Україні. А прості кримчани раділи вихідному.

Сьогодні вихідного у Криму немає, більшість чиновників присягнули іншому прапору, а прості українці можуть відзначити 24 серпня лиш вдома. Однак, сьогодні як ніколи зрозуміло, про що це свято. Що це не про 1991 рік. Що це все про день сьогоднішній. Що незалежність — це не щось вічне, що її треба захищати і боротися за неї щодня.

Facebook

Я бажаю кримчанам самим почуватися незалежними, вільними. Бажаю дивитися ті телеканали, які їм хочеться дивитися, а не ті, які дозволяє читати Роскомнагляд.
Незалежність і свобода — це те, що завжди в нашому серці. Зі Святом!

Ірина Данилович, кримчанка. Ірина також кілька разів “гостювала” в кримському ФСБ. “Спецслужбовці” вимагали від неї пояснень, чому в списку її фейсбук-друзів багато кримських татар і українських активістів. Досі проживає в Криму.

Facebook

Два роки триває наша боротьба за незалежність, і з кожним кроком ми стаємо міцнішими духом. Багато кримчан виїхали на материк, і допомагають будувати нову Європейську Україну, але в той же час їхні душі розриваються від туги за рідним домом. Решта ж в Криму — задихаються від кайданів, що їх скували, від відсутності вільного Українського повітря, від страху за свої сім'ї. І ті, й інші стали заручниками агресора. І якби ми хоч трохи відчули підтримку з боку України, нам було б простіше впоратися з усіма труднощами і стражданнями.

Я вірю, що в недалекому майбутньому штучно створені між нами кордони впадуть, і ми, всі разом зможемо продовжувати свій шлях. Спільними зусиллями ми зможемо розірвати корупційне коло, що грабує нашу країну і стати сильною, квітучою державою!

Зі святом!

Іллона Дорошенко, мешканка Ялти. Ілона працює в турбізнесі і не боїться відкрито публікувати у соцмережах свої правдиві замітки про нинішнє життя Криму.

Facebook

У це свято я пригадала випадок зі свого життя. Двадцять п'ять років тому, двадцять четвертого серпня 1991 року я була маленькою дівчинкою. Коли я пішла до школи в Ялті у перший клас, незалежності України виповнився тільки тиждень. Цього року, через сім днів до школи піде моя молодша дитина — вже в іншій Ялті. Я щиро бажаю, щоб школу вона, подібно мені, разом з десятками тисяч інших дітей, закінчила вже не тільки в незалежній людяній державі, а щоб її Батьківщина до цієї дати вже була не більше і не менше, а однією з країн об'єднаної Європи.
Зі святом!

Facebook

Шановні мої Українці! 

Щиро вітаю вас із 25-ю річницею незалежності нашої неньки! Бажаю нам усім мирного неба, найшвидшої перемоги та звільнення всіх наших земель від клятих загарбників, як у тексті нашого гімну “від Сяну до Дону”!

До того всього я щиро бажаю нашим співвітчизникам скоріше дорослішати у політичному, правовому, а особливо у фінансовому сенсі, бо ми як ті діти малі досі віримо у “доброго дядю”, який прийде і вирішить усі наші проблеми, тому голосуємо за популістів, брехунів та пройдисвітів. Так не буває і не буде! Нам всім доведеться самим будувати свою країну, самим здобувати реальну незалежність та реально розбудовувати правове та громадянське суспільство. Тому Україно, дорослішай скоріше! Та позбудься, нарешті, національної ідеї, яка дісталася нам у спадок від “совка”: “хочу, щоб не було корупції, а раптом що, щоб кум міг повирішувати”!

Шукаємо нову ідею разом! Слава Україні!

А цю інсталяцію та її фото — спеціально для сайту “5 каналу” підготувала севастопольська родина, яка побоялася відкрито назвати своє прізвище. Бо також знаходиться під пильною увагою з боку “політичних опонентів”.

5.ua

Українці Криму — незалежно від своєї національності — цьогоріч святкуватимуть головне свято країни — День Незалежності. Сьогодні це слово на півострові — табуйоване і небезпечне. Сьогодні за спробу вийти на вулиці із жовто-блакитними стягами — можна потрапити за ґрати.

Але сьогоднішній Крим — вже інакший. Попри всі "але", попри інформаційні бомби, які розривають його з обох боків, півострів щодня народжує нових лідерів, нових громадян. Вони обточуються у СІЗО, заґартовуються у бесідах зі "спецслужбовцями" і агресивними співвітчизниками, вони вчаться переживати зраду, терпіти біль і тортури, розлуку з рідними, зневагу своїх і чужих.

У цей день залишається додати лиш одне — Мамо, з Днем Народження тебе!
Ми не просто віримо у твій успіх, ми працюємо разом з тобою аби цей успіх якомога швидше прийшов.
Ми не просто співаємо наші пісні — ми проголошуємо, що ніхто і ніщо не забуте.
Ми не просто пам'ятаємо, що в нашій країні іде війна, ми воюємо разом з тобою на південному гібридному фронті.

Ми є, і цей факт не залежить від того, чи показали нас російські телеканали.
З днем народження, Мамо!
Зі святом нас всіх!

Леся Кримська Українка

Попередній матеріал
Президент: Нарешті виросло перше пострадянське покоління, з новим європейським світоглядом
Наступний матеріал
Землетрус в Італії: кількість жертв зростає, під завалами лишаються люди
Теги:
Loading...

Вхід – рубль, вихід – два або кілька слів про те, як кримчани втратили більшість своїх свобод

Кремль відриває Крим від України і закриває проект "Велика Новоросія" – експерти про підпорядкування Криму ПФО РФ

Півострів втрачених можливостей або кілька слів про освіту в Криму

Обличчя кримських політв’язнів: справа "26 лютого"