tsn.ua

Київ і Будапешт проведуть переговори щодо закону про освіту

  Угорський міністр наголосив, що це буде перша зустріч такого рівня відтоді, як діалог Києва і Будапешта загострився через суперечку довкола українського закону, проте не уточнив подробиці майбутніх переговорів

  Наприкінці поточного тижня відбудеться міжурядова зустріч високого рівня між представниками України та Угорщини щодо розбіжностей, які виникли після ухвалення у вересні 2017 року нового українського закону про освіту. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час виступу на конференції з нагоди 20-ої річниці підписання Рамкової конвенції із захисту нацменшини та Європейської хартії регіональних мов у Страсбурзі, повідомляє DW.

  Угорський міністр наголосив, що це буде перша зустріч такого рівня відтоді, як діалог Києва і Будапешта загострився через суперечку довкола українського закону, проте не уточнив подробиці майбутніх переговорів.

  "На жаль, сьогодні ми втягнуті в конфлікт з нашою сусідньою державою, в якій порушуються права угорців", – зазначив Сіярто.

  За його словами, на території України проживає понад 150 тис. угорців, які донедавна мали право отримувати освіту рідною мовою, але після ухвалення нового закону про освіту "вони це право втратили". Сійярто розкритикував Раду Європи за те, що Євросоюз "більше стурбований ситуацією з мігрантами, ніж закарпатськими угорцями, чиї права "грубо порушуються в Україні".

  "Деяким європейським країнам, які також є членами Ради Європи, не можна дозволяти нехтувати правами меншин, повністю ігноруючи думку Венеціанської комісії", – заявив угорський міністр.

  Він вимагає, щоб Рада Європи чинила тиск на Україну з метою забезпечити виконання рекомендацій Венеціанської комісії.

  Також він виступив з критикою на адресу Венеціанської комісії, звинувативши її в тому, що вона висуває вимоги з приводу угорського законодавчого пакету "Стоп Сорос", який "спрямований на захист угорських громадян", і при цьому "менш активна щодо чинного законодавства України". При цьому Сіярто наголосив, що захист прав нацменшин – "головний фокус для угорської зовнішньої політики".

  Як повідомляв 5.UA, закон "Про освіту" Президент України підписав 25 вересня, хоча раніше своє невдоволення документом окрім Угорщини висловила низка країн. Зокрема – Польща, Румунія, Болгарія, Греція, Росія та Молдова. Передовсім їх обурило те, що від п’ятого класу учням шкіл усі предмети викладатимуть українською. А представникам нацменшин пропонують створювати окремі класи, де ті матимуть змогу навчатися рідною мовою.

  Попередній матеріал
  ВООЗ офіційно визнала ігроманію психічним розладом
  Наступний матеріал
  Суд обрав запобіжний захід для росіянина, якого затримали з посвідченням снайпера "ДНР"
  Loading...

  "Неприпустимо": в Парламентській асамблеї НАТО відреагували на поведінку Угорщини щодо України

  Подорож до Будапешта: чим здивує столиця Угорщини – тревел-шоу "Винна карта"

  Угорщина, яка не бачить України в НАТО, йде на поступки – експерт